Wpis z mikrobloga

Rynek pracownika w IT obecnie jest kaput. Pracodawcy mogą sobie przebierać w kandydatach i stroić fochy. Bronią się tylko seniorzy z 10 letnim doświadczeniem co pracowali w dolinie krzemowej.
Przykładowo wczoraj po screeningu mojego cv dostałem zadanie rektuacyjne, w którym pracodawca bez skrupułów zaznaczył ze zajmie mi ono około 2 dni (2 x 8h). Znajmy brał udział w rekrutacji na staż, finalnie z pośród 300 chętnych wybrano 3 osoby =

#it #programista15k #programowanie
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@true-true: I tak znajdzie się co najmniej kilkanaście osób co rozwiąże takie zadanie. Ogólnie ludzie proszą się o darmowe staże, myślisz, że pracodawcy tego nie wykorzystają?
  • Odpowiedz
  • 0
@Rufurege1 jak ja się rekrutowałem to dostałem zadanie na które przeznaczyłem sobie 2 tygodnie i oddałem po tygodniu to się ucieszyli, że szybko. Zajęło mi łącznie 24-30 godzin. Cały proces trwał ~2.5 miesiąca. Jak na studiach robiłem podobne rzeczy za darmo to czemu nie robić czegoś podobnego z perspektywą fajnej pracy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Bejro wut? XD mi jak dają zadania rekrutacyjne to są to zadania które mam oddać w ciągu doby od ich otrzymania. Takie tyci zadanka albo jakieś większe gdzie nie mam przygotować końcowego rozwiązania działającego tylko rozpisać szablon zadania jak bym je wykonała i jakich narzędzi użyła, trochę pseudo kodu lub fragmentów kodu istotnych do użycia. Jakby mi ktoś kazał gotowe rozwiązania dawać to musieliby mi zapłacić za to ze ze mną
  • Odpowiedz
Przykładowo wczoraj po screeningu mojego cv dostałem zadanie rektuacyjne, w którym pracodawca bez skrupułów zaznaczył ze zajmie mi ono około 2 dni (2 x 8h). Znajmy brał udział w rekrutacji na staż, finalnie z pośród 300 chętnych wybrano 3 osoby =


@Rufurege1: w życiu nie miałem zadań "do domu" . max to co w trakcie rekrutacji. W ostatniej rekrutacji miałem tylko rozmowę. Senior z 10+ doświadczenia.
  • Odpowiedz
Rynek pracownika w IT obecnie jest kaput.


@Rufurege1:

Czemu oceniasz rynek IT jedynie z perspektywy rekrutacji na staż na programistę XD, zapominając o analitykach, sieciowcach, sprzętowcach, administratorach, bazodanowcach i wielu innych.
to jest komedia, nie sądzę żeby tylko mocni seniorzy albo 10 lat doświadczenia mogli dostać bądź znaleźć pracę. Sam z 4 letnim doświadczeniem nie mam problemu aby umówić się nawet na 10 rozmów w tygodniu na rekrutacje, w momencie
  • Odpowiedz
@kuite22: Pół roku temu, ostatecznie nie zmieniłem poszedłem do pracodawcy z tymi dwiema ofertami jakie otrzymałem i postawiłem sprawę jasno takie same warunki i szkolenie z enterprise architecta, zmiana projektu na jakiś sensowniejszy to zostanę jak nie to zmieniam po dwóch dniach od złożenia wypowiedzenia pracodawca się zgodził na warunki.
  • Odpowiedz
wut? XD mi jak dają zadania rekrutacyjne to są to zadania które mam oddać w ciągu doby od ich otrzymania. Takie tyci zadanka albo jakieś większe gdzie nie mam przygotować końcowego rozwiązania działającego tylko rozpisać szablon zadania jak bym je wykonała i jakich narzędzi użyła, trochę pseudo kodu lub fragmentów kodu istotnych do użycia


@Kitku_Karola: takie zadanka rekrutacyjne to dostawałem ale jakieś 5 lat temu. Na seniora to nikogo nie
  • Odpowiedz
Bronią się tylko seniorzy z 10 letnim doświadczeniem co pracowali w dolinie krzemowej.

Znajmy brał udział w rekrutacji na staż, finalnie z pośród 300 chętnych wybrano 3 osoby =


@Rufurege1: porównywanie rynku seniorów do sytuacji stażystów i wyciaganie wniosków o kryzysie dla seniorów xDD Czy ty jesteś normalny?

Jak masz 3-4 lata doświadczenia to jesteś w tej branży nietykalny. Być może nie uda ci sie od razu dostać dobrej stawki
  • Odpowiedz
Zajęło mi łącznie 24-30 godzin. Cały proces trwał ~2.5 miesiąca. Jak na studiach robiłem podobne rzeczy za darmo to czemu nie robić czegoś podobnego z perspektywą fajnej pracy ¯(ツ)


@Bejro: coooo za #!$%@?. Jak firma daje takie zadania to praca tam raczej nie będzie fajna xd
Jak ostatnio szukałem roboty to skończyło się na zasadach:
- nie robię testów typu codility
- max czas na zadanie to 30 min, ale tylko, jeśli
  • Odpowiedz