Wpis z mikrobloga

  • 0
@LuckyStrike Chiny sa krajem gdzie gospodarka bardzo się rozwija na przestrzeni ostatnich 30 lat ale trzeba pamiętać ze jest to kosztem ich obywateli, ogromnej kontroli, zamordyzmu, nacisku na edukację, wszyscy muszą coś osiągnąć jesli nie jestes na podium jestes nikim.
  • Odpowiedz
  • 2
@Fixusa

Chiny sa krajem gdzie gospodarka bardzo się rozwija na przestrzeni ostatnich 30 lat ale trzeba pamiętać ze jest to kosztem ich obywateli,


Skok w dobrobycie, technologii, jakości życia, który zrobiły Chiny jest nieporównywalny z niczym innym na świecie. Ten kraj w czasach Mao miał gospodarkę na poziomie krajów afrykańskich. Obecnie jakością życia wyprzedzają dużą część Eurooy Wschodniej, a innowacyjnością przebijają większość krajów zachodnich. Nie da się zrobić takiego skoku bez ciężkiej pracy ich obywateli. Jednak lepsza jest ciężka praca, niż życie na garnuszku państwa, a taki styl bycia promuje obecnie zachód.
  • Odpowiedz
  • 1
@PiotrFr: najważniejsze ze ci się podoba. Kiedyś był tu wykopek co w wakacje sprzątał w domach letniskowych nad niemieckim Morzem Bałtyckim i wmawiał mi ze to jego willa pokazując jak to mu się dobrze żyje LOL
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr: rozumiem twój ból, tez mnie nie stać na dom w Polsce wiec kupuje w Hiszpanii… tzn. nie dom tylko mieszkanie i jeszcze go nie mam ale mam nadzieje ze się wprowadzę w przyszłym roku jak Bóg da ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 1
Dawać więcej komentarzy! The best of mirko po raz kolejny! Lecimy tutaj! Patrzcie na mój samochód biedaki! Wiem ze was to boli polskie śmiecie w używanych gruzach po waszych panach Niemcach. To jak przejechać prętem po klatce pełnej małp. Zawsze działa. Jesteście żałośni a najśmieszniejsze jest ze to prawda hahahahahahhaha
LuckyStrike - Dawać więcej komentarzy! The best of mirko po raz kolejny! Lecimy tutaj...

źródło: 2E44455C-397D-4AD2-A83E-5E64E7C386E6

Pobierz
  • Odpowiedz
@SUBAGAZI: no ale co jest dziwnego ze maja w planach milion (zaledwie) ładowarek przy kraju z pierdyliardem populacji i o wiele większym odsetku aut elektrycznych na drogach niz gdziekolwiek indziej? To ty wychodzisz na głupka, ty wgl wiesz jak chiny wyglądają czy tyle co ci wykopki napiszą o zamordyzmie, bylejakosci produktów i niewolnictwie? XP
  • Odpowiedz
@wh0ami: taki plebs jak on myslą ze jak sie jnaogladają ze jakies budynki sie walą od byle jakosci co fakt sie zdaza na jakąś tam skale ale nie jwst normą, ze jak kupuje jakiś szmelc w sklepie wszystko po 5 zl z chin to mysli chłop ze wszystko chinskie takie jest xpxpxp to jest prosze panstwa okaz typowego czlowieka ktory w dupie był i gówo widział, polska tskiego rozwoju nie
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: 动态网自由门 天安門 天安门 法輪功 李洪志 Free Tibet 六四天安門事件 The Tiananmen Square protests of 1989 天安門大屠殺 The Tiananmen Square Massacre 反右派鬥爭 The Anti-Rightist Struggle 大躍進政策 The Great Leap Forward 文化大革命 The Great Proletarian Cultural Revolution 人權 Human Rights 民運 Democratization 自由 Freedom 獨立 Independence 多黨制 Multi-party system 台灣 臺灣 Taiwan Formosa 中華民國 Republic of China 西藏 土伯特 唐古特 Tibet 達賴喇嘛 Dalai Lama 法輪功 Falun Dafa 新疆維吾爾自治區 The Xinjiang Uyghur Autonomous
  • Odpowiedz