Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Od ponad pół roku chodzę do psychologa. 16 wizyt. Najwyższe oceny w mieście na znanylekarz.pl. Nurt poznawczo-behawioralny.
Każda wizyta zaczyna się od "co słychać" i kończy "będziemy jeszcze o tym mówić".
I tyle. Żadnych rad, sugestii, rozwiązań.
Powiedziałem mu kilka wizyt temu, że nie widzę żadnej poprawy, nie wiem co mam robić z jego obserwacjami, nie wiem jak to dalej ma przebiegać i ogólnie podważyłem sens moich wizyt. Stwierdził, że nie podda się mojej próbie kontroli jego pracy i że terapia wymaga czasu.

I tu moje pytanie: czy rzeczywiście 16 wizyt to za mało, żeby się ogarnąć? W zasadzie to poszedłem tam z anhedonią i depresją.
Czy po prostu ciągnie mnie na kasę? Z drugiej strony na klientów nie narzeka, trudno znaleźć termin, żeby się umówić.

Po prostu oczekuję jakiś rozwiązań, bo samo dowiedzenie się o moich mechanizmach nic mi nie daje. (Dowiedziałem się i co?)

Zastanawiam się, czy zakończyć terapię i przeczytać parę książek i będzie szybciej.
Klasyczne pójście pobiegać i wyjście do ludzi jest. Nic nie daje.

#depresja #psychologia #anonimowemirkowyznania



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 20
@mirko_anonim jeśli oczekujesz konkretnych rozwiązań do spróbuj poszukać kogoś w nurcie TSR (terapia skoncentrowana na rozwiązaniach)

terapeuta powinien umieć się merytorycznie odnieść do Twoich zarzutów o brak postępu itp. bez oskarżania Cię o złe intencje
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm zastanawiam się i to nic nie daje. Wiedza jest tylko wiedzą. Chce wiedzieć co można z nią zrobić.

@Maxior99 nie jest poza zasięgiem, ale co to niby ma dać? Zbudowanie związku wymaga więcej siły niż zrobienie 5 terapii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Nemayu Dzięki, jakieś godne polecania tytuły?

@xentropia niestety w mojej mieścinie jest tylko 2 specjalistów od TSR i są to
Retorycznie i erystycznie z nim nie wygram, więc odpuściłem i postanowiłem jeszcze parę razy "pochodzić i obserwować"


@mirko_anonim: ale co masz obserwowac? widzisz swoje przekonania, zdajesz sobie sprawe, ze sa absurdalne i nie potrafisz ich zmienic dlateog nie widzisz efektu?

Na ktorym etapie polegles? Na etapie widzenia, dostrzegania swoich przekonan?
Zdania sobie sprawy, ze sa absurdalne i CI szkoda?
Czy nie potrafisz ich zmienic, bo jestes zbyt zaciecwierzaly?
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm

ale co masz obserwowac?

Obserwować jak ta terapia ma dalej przebiegać.
Ja po prostu nie znajduję u niego odpowiedzi "jak?"
Jak zmienić zachowanie/przekonania.
Nie mam problemu z zaakceptowaniem przekonań, ale nie otrzymuję żadnych rozwiązań.
I co, mam tak chodzić na 1000 sesji i płacić za brak planu, brak narzędzi, tylko po to, żeby opowiadać co u mnie słychać?


@mirko_anonim:

Stwierdził, że nie podda się mojej próbie kontroli jego pracy i że terapia wymaga czasu.


Co to za ułom xD. Zwykłe pytania zadajesz, a ten już bełkot jakiś, że nim manipulujesz i oczywiście klasyczne "wymaga czasu" jak normalnie po tylu wizytach powinien być postęp. Najzwyczajniej chce ciebie orżnąć na kasę śmieć. Rezygnuj z niego.

Powiem ci tak, tak samo znam te całe swoje mechanizmy i całe gunwo to mi daje,
Żadnych rad, sugestii, rozwiązań.


@mirko_anonim: jeśli tego się spodziewasz po terapii, to na każdej terapii się zawiedziesz, bowiem specjaliści nie są od tego by ci dawać rady, czy gotowe rozwiązania. Sam musisz do nich dojść. Zwróć uwagę, że gdyby specjaliści dawali rady, a pacjenci korzystaliby z tych sugestii, rad czy rozwiązań, które i tak by nie rozwiązały problemu, kogo by pacjent winił? terapeutę. to pacjent powinien wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje,
@mirko_anonim: Ja preferuję filmy. Możesz zacząć od Big Think na Youtube. Zaciekawi cię jakiś prelegent albo temat? To wrzucasz go do wyszukiwarki. Później algorytm będzie ci podsuwać filmy i trafisz na inne kanały.
Możesz też zacząć od tematu, który cię już obecnie interesuje i przeszukać ich kanał - jest do tego oddzielna wyszukiwarka, której często nie widać, bo trzeba najpierw kliknąć na strzałkę.

HealthyGamerGG to z kolei kanał typowo terapeutyczny -
Nemayu - @mirko_anonim: Ja preferuję filmy. Możesz zacząć od Big Think na Youtube. Za...

źródło: image_2023-08-09_123256947

Pobierz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Nemayu Dziękuję. Te kanały wyglądają ciekawie. Szkoda, że to łącznie prawie 10000 filmów xD. Ale przejrzę.

@detomastah Właśnie to podejrzewam. 4 sesje zeszło nam na wywiad i potem myślałem, że przynajmniej poleci mi jakąś książkę/film/artykuł, bo czasem mieliśmy przerwy nawet 3 tygodnie, bo nie miał terminów. A ten tylko "będziemy o tym mówić następnym razem". On nawet nie wiedział, co to za film "W głowie się nie
@mirko_anonim 16 spotkań to już terapia dlugoterminowa. Jeśli nie widzisz poprawy to możliwe, że psycholog zrobił z ciebie skarbonkę. Bardzo niepokojące jest to, że wspominasz o braku rozwiązań - to może wskazywać na jego niekompetencje w umiejętności przekazywania (czy o zgrozo) posiadania narzędzi psychoterap.