Wpis z mikrobloga

Napisałem wczoraj wpis, który rozzłościł neuropków, bo uznałem, że każdy powinien móc leczyć, szkoła powinna móc mieć swój program i nauka nie powinna być obowiązkowa i mamy zbyt wiele regulacji w Polsce.

Pytanie do #neuropa, skoro regulacje są tak potrzebne to proponuję:
- Obowiązek chodzenia do dentysty przynajmniej raz w roku, bo przecież każdy powinien to robić bez wyjątku
- Zakaz papierosów, bo powodują raka i nikt nie powinien palić, robią to tylko patusy
- Alkohol tylko na bon, żeby można było kupić określoną ilość rocznie
- Mechanicy tylko z odpowiednim wykształceniem, co jeżeli hamulce mi przestaną działać, bo ktoś bez wykształcenia mi je wymienił?
- W gastronomii tylko wykształceni kucharze, bo ktoś inny może mi dosypać coś niezdrowego
- Programiści tylko z licencją. Co jeżeli ktoś pracuje nad jakimś robotem medycznym lub systemem kontroli trakcji i jego błąd kogoś zabije, bo nie zna IEEE754?

Co sądzicie? Wszystkie te rzeczy spowodują, że będzie się żyło bezpieczniej i ludzie nie będą robić głupich rzeczy.

#polityka #konfederacja #bekazlewactwa
  • 26
@cordianss: Zawsze mnie zastanawia jak to jest że dziesiejsze kuce wybierają najgłupsze pomysły z autorytarnego zamordyzmu z jednej strony i fanatycznego akapu z drugiej łącząc je bez cienia żenady w jedno.

Acha podstawowa edukacja powinna być obowiązkowa a zawód lekarza regulowany. Chociażby dlatego żeby twój stary nie stwierdził że bardziej opłaca mu się posłać cię do kopalni zamiast do szkoły a za zarobione przez ciebie pieniądze otworzyć klinikę leczącą górniczą pylicę
- Zakaz papierosów, bo powodują raka i nikt nie powinien palić, robią to tylko patusy


@cordianss: W sumie to przed nami, ale jestem za.

- Alkohol tylko na bon, żeby można było kupić określoną ilość rocznie


@cordianss: Nie mam zdania, ale czemu nie.

- Mechanicy tylko z odpowiednim wykształceniem, co jeżeli hamulce mi przestaną działać, bo ktoś bez wykształcenia mi je wymienił?


@cordianss: Może Ci wymienić, ale masz co
@Towarzysz_Moskvin @aegispolis: @officer_K Czyli jesteście za wymienionymi postulatami?

@Towarzysz_Moskvin A twój stary posłałby cię do kopalni zamiast do podstawówki, czy tylko gdybasz, że kogoś innego stary by tak zrobił?

@fervi

Może Ci wymienić, ale masz co roczne sprawdzenie samochodu przez stacje diagnostyczną, by właśnie gruzy nie jeździły

Źle wymieni i się zabiję, co mi z kontroli pojazdu później?

Takie systemy często wymagają już specjalistycznych programistów.

To czemu to jest nieregulowane? Ja
Źle wymieni i się zabiję


@cordianss: No, dlatego samochód dawałabym do kogoś kto ma skończone przynajmniej technikum mechaniczne (czy co tam jest), a nie np. informatyczne

To czemu to jest nieregulowane? Ja nad czymś takim pracowałem w czasie studiów, przecież to skandal.


@cordianss: Nie wiem czy jest czy nie jest, ja miałem takie szkolenia z RODO i zabezpieczenia danych przykładowo w pracy (branża medyczna), jednakże może faktycznie nie jest. Natomiast
@fervi:

No, dlatego samochód dawałabym do kogoś kto ma skończone przynajmniej technikum mechaniczne (czy co tam jest), a nie np. informatyczne

To uregulujmy to, żeby jakieś wiejskie Krzyśki nie wymieniały hamulców, bo później giną ludzie.

Nie wiem czy jest czy nie jest, ja miałem takie szkolenia z RODO i zabezpieczenia danych przykładowo w pracy (branża medyczna), jednakże może faktycznie nie jest. Natomiast programiści podejrzewam, że mieli dodatkowe.

Normalnie na pierwszy roku
@cordianss: Pierwsze trzy to bzdura, kwestie mechaniki samochodowej regulowane są na setki różnych sposobów, właśnie by było bezpiecznie, a co do gastronomii, to może słyszałeś o sanepidzie? Jeśli chodzi o programowanie to potrzeby regulacji nie ma, bo regulowane są konkretne branże, czy aplikacje. Generalnie lecisz jednym wielkim ad absurdum i dziwisz się, że z ciebie szydzą xD
To uregulujmy to, żeby jakieś wiejskie Krzyśki nie wymieniały hamulców, bo później giną ludzie.


@cordianss: Można o tym pomyśleć

Normalnie na pierwszy roku mnie zgarnęli z uczelni i pisałem kod, który mógł zabić człowieka. Nic wtedy nie umiałem. Żadnych szkoleń - skandal.


@cordianss: Nie wiem czy tak było, może tak było. Może pisałes strony w HTMLu, a inni robili ważne rzeczy. Natomiast normalnie do niektórych branż musisz mieć odpowiednie certyfikaty,
A co z dentystą też jesteś zwolennikiem narodu z popsutymi zębami?


@cordianss: Też powinni sami wykonywać prace.

A czy powinni być obowiązkowi? Są rzeczy, które takie coś by rozwiązało, np. poprawiłoby to długość i jakość życia. Może to być długofalowo dobry pomysł
- Programiści tylko z licencją. Co jeżeli ktoś pracuje nad jakimś robotem medycznym lub systemem kontroli trakcji i jego błąd kogoś zabije, bo nie zna IEEE754?


@cordianss: Polecam sprawdzić co to są certyfikaty SIL, tak przy niektórych projektach jest wymagane żeby nie tylko hardware i firmware ale też specyfikacja i procent zespołu miał certyfikat. I o dziwo właśnie stosuje się to zarówno w medycynie, pociągach i awiacji (automotive ma osobny ASIL
Uważasz, że palenie jest dobre, czy jesteś za tym, żeby ludzie mieli zepsute zęby?


@cordianss: Fałszywa dychotomia. Przecież można uważać, że palenie jest szkodliwe, ale nie być za zakazem palenia, albo popierać dostępność opieki dentystycznej, ale nie jej przymus. Serio to najlepsze argumenty, na jakie cię stać?
@cordianss: Ja wolałbym żyć w państwie, które nie zakazuje w ostry sposób, ale informuje. I uważam, że nie ma co wprowadzać gwałtownych zmian, np. żeby teraz lekarzem mógł nazywać się każdy bo ludzie się pogubią. Jednak lekka deregulacja zawodów medycznych na pewno by nam bardzo pomogła. Np. lekarze pierwszego kontaktu są zupełnie nie potrzebni ogarniętym ludziom. Każdy może stwierdzić, przy użyciu google co mu dolega, jeżeli jest to standardowe przeziębienie. (A
Co sądzicie? Wszystkie te rzeczy spowodują, że będzie się żyło bezpieczniej i ludzie nie będą robić głupich rzeczy.


@cordianss: hi, i'm 15 years old kuc and this is deep
@aegispolis: Problem polega na tym, że gdzieś tę granicę trzeba postawić i niekoniecznie tam, gdzie ty uważasz to za słuszne.

@szszszszszszsz Podałem skrajne przypadki deregulacji, które mogłyby być w idealnym świecie, żeby ukazać, że stopniowo zmierzamy w kierunku dystopii. Uważam, że państwo powinno zrobić zwrot i zacząć stopniową deregulację.
Możemy na przykład zacząć od tego, że marihuana będzie zdekryminalizowana, obowiązek nauki ustawimy na 16 rok życia, a ramy programu edukacyjnego będą