Wpis z mikrobloga

Mireczki moje złote. Ktoś tu ma "osobowość unikającą"? Niedawno kolejny związek mi się posypał, zostałem sam. jeszcze pod koniec zwiazku, a w sumie zaraz po zakończeniu, była zaciągnęła mnie do psychologa. Byłem na dwóch spotkaniach. Pani kazała popatrzeć na YT filmy odnośnie depresji, poleciła kilka pozycji. I tak od filmu do filmu trafiłem na film, który określa mnie w 99%. Film pod tytułem "osobowość lękliwa". Nigdy nie rozumiałem tego, dlaczego jestem taki wycofany, patrzyłem na ekstrawertycznego przyjaciela, który odnosi sukcesy, zawsze brali nas za braci. I nie rozumiałem dlaczego mu się wszystko udaje, a ja jestem #!$%@?.

Oglądając film poryczałem się i ręce mi się trzęsą. Będę musiał skonsultować to z psychologiem ale już widziałem, że zadawała pytania, które mógłby ją na ten trop nakierować.

Jest ktoś z tym tutaj? Wypowie się ktoś jak sobie z tym radzić?

#osobowosclekliwa #osobowoscunikajaca #depresja #psychologia
  • 15
@TakiGupiZeSzok: osobowość unikająca jak dama nazwa wskazuje unika. Szczególnie relacji bliski. Jeżeli piszesz że kolejna relqcja ci nie wyszła to może to zaprzeczać takiej diagnozie. Ale to jest wyłącznie konstrukt teoretyczny. Diagnoza na ten temat nie daje za dużo pacjentowi.
@www_h ogólnie, w związkach byłem i mało z siebie uczuć dawałem, w momencie jak druga strona zauważała i też trochę się odsunęła to w zasadzie unikałem już związku będąc w nim. błędne koło. Słucham sobie na ten temat aktualnie podcastów i widzę, że to o mnie. Większość wzorców się pokrywa.
@www_h przez całe życie to wypieralem i nie szukałem. Na każdą wzmiankę przez partnerkę jakąkolwiek reagowałem wycofaniem. Traktowałem jako odrzucenie. W sumie wszystko traktowałem jako odrzucenie. Nie odpisanie, pójście z przyjaciółką na kawę, no takie #!$%@?, że głowa mała. Głowa mi pęka, czuję pustkę i czuję problem. Moje życie to unikanie i jedyne co mi pozwalało poczuć odrobinę szczęścia to partnerką, która na każdym kroku mówiła, że się do czegoś nadaje. Ale
@TakiGupiZeSzok: nie każda kto unika ma osobowość unikającą. To rozpoznanie jest bardzo rzadko stawianie. Jest dużo mniejsza grupa ludzi niż pozostałe zobaurzenia osobowości. Po drugie do specjalistów oni też nie chodzą bo unikają. Nie twierdzę, że na pewno nikt Ci takiej diagnozy nie postawi. Ważniejsze nie jest sama diagnoza tylko to co pod nią.