Wpis z mikrobloga

Ciekawe jaki los spotka piranie i gothiczka
Elex 3 pewnie nie wypali, łysemu znowu nie wyjdzie 10 klon Gothica a thq zamknie studio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O ile remake Alkimie wyjdzie dobrze, to mam nadzieję że przejmą pałeczkę, bo na piranie nie ma co liczyć.
#gothic #gry
  • 7
@kacpervfr: oni się już dorobili na tej grze nieźle gothic i risen ciągle się sprzedają ostatnio nawet kupiłem elexa 2 :), zespół zawsze był mały a zyski spore dzięki fanbase.
Jeśli wyjdzie remake i będzie dobry to z procenta będą ciągnąć pieniądze przez następne 50 lat.
@Panjanpan: PB zostało kupione przez THQ Nordic razem z ich całą własnością intelektualną, czyli prawami do marek Gothic, Risen i Elex.

Szczerze to nie wiem jak wygląda podział zysków ze sprzedaży tych gier, czy całość idzie do THQ, a PB dostaje z tego jakiś procent, czy mają zapisane w umowie konkretny podział zysków.

Nie wiadomo też czy PB dostanie cokolwiek ze sprzedaży Gothic Remake, gdyż marka Gothic tak naprawdę to nie
oni się już dorobili na tej grze nieźle gothic i risen ciągle się sprzedają ostatnio nawet kupiłem elexa 2 :),


@Uuroboros: tak się dorobili że się sprzedali thq? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupowanie staroci i trochę nowszych staroci po taniości na steamie to raczej podtrzymywanie trupa
@Uuroboros tylko fanbase już mocno kręcił nosem na drugiego Elexa o ile pierwszy jeszcze przeszedł. I wydanie gry to jednak nie jest dochód pasywny, że sobie chłopy z zarządu mogą leżeć na dochodzie pasywnym - nawet jeśli dostają jakiś procent za sprzedaż Goticzków to to są ochłapy (z i tak śmiesznej ceny). I tak jak pisze @kacpervfr jak studio nie będzie spełniać zakładanej sprzedaży to pewnie ich zamkną w #!$%@?. Bjorn pewnie
@maciorqa: dla Piranii są grube faktury za management fee i wykazywanie straty finansowej, net profit i ebit na plusie są dla zarządu THQ ( ͡° ͜ʖ ͡°) Siedzę w finansach korporacyjnych, uwierz, że wiem jak to działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)