Wpis z mikrobloga

Ciekawe jaki los spotka piranie i gothiczka
Elex 3 pewnie nie wypali, łysemu znowu nie wyjdzie 10 klon Gothica a thq zamknie studio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O ile remake Alkimie wyjdzie dobrze, to mam nadzieję że przejmą pałeczkę, bo na piranie nie ma co liczyć.
#gothic #gry
  • 7
  • Odpowiedz
@kacpervfr: oni się już dorobili na tej grze nieźle gothic i risen ciągle się sprzedają ostatnio nawet kupiłem elexa 2 :), zespół zawsze był mały a zyski spore dzięki fanbase.
Jeśli wyjdzie remake i będzie dobry to z procenta będą ciągnąć pieniądze przez następne 50 lat.
  • Odpowiedz
@Panjanpan: PB zostało kupione przez THQ Nordic razem z ich całą własnością intelektualną, czyli prawami do marek Gothic, Risen i Elex.

Szczerze to nie wiem jak wygląda podział zysków ze sprzedaży tych gier, czy całość idzie do THQ, a PB dostaje z tego jakiś procent, czy mają zapisane w umowie konkretny podział zysków.

Nie wiadomo też czy PB dostanie cokolwiek ze sprzedaży Gothic Remake, gdyż marka Gothic tak naprawdę to nie
  • Odpowiedz
  • 0
oni się już dorobili na tej grze nieźle gothic i risen ciągle się sprzedają ostatnio nawet kupiłem elexa 2 :),


@Uuroboros: tak się dorobili że się sprzedali thq? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupowanie staroci i trochę nowszych staroci po taniości na steamie to raczej podtrzymywanie trupa
  • Odpowiedz
  • 0
@Uuroboros tylko fanbase już mocno kręcił nosem na drugiego Elexa o ile pierwszy jeszcze przeszedł. I wydanie gry to jednak nie jest dochód pasywny, że sobie chłopy z zarządu mogą leżeć na dochodzie pasywnym - nawet jeśli dostają jakiś procent za sprzedaż Goticzków to to są ochłapy (z i tak śmiesznej ceny). I tak jak pisze @kacpervfr jak studio nie będzie spełniać zakładanej sprzedaży to pewnie ich zamkną w #!$%@?. Bjorn pewnie
  • Odpowiedz
@maciorqa: dla Piranii są grube faktury za management fee i wykazywanie straty finansowej, net profit i ebit na plusie są dla zarządu THQ ( ͡° ͜ʖ ͡°) Siedzę w finansach korporacyjnych, uwierz, że wiem jak to działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz