Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #konfederacja napisze w końcu różnice między konfą a nazistami w wyborach w 1933? Zobaczymy czy więcej jest różnic czy podobieństw.
Tu podobieństwa:
Pogarda dla demokracji
Mania teorii spiskowych
Gadanie o byciu spoza mitycznego układu
Gadanie o przywróceniu "prawdziwej" zachodniej cywilizacji
Straszenie komunizmem
Popierana w przeważającej części przez młodych
Straszenie upadkiem zachodniej cywilizacji
Straszenie upadkiem "prawdziwych" wartości
Zakazanie aborcji
Nacjonalizm
Niechęć do jakichkolwiek imigrantów (co idealnie pokazała sytuacja z Ukrainą, już ciężko o bardziej bliskie kulturowo kraje)
Mówienie o sobie jako tych "prawdziwych" pod względem narodowości ( bo inni to Żydzi, albo jacyś nie-polacy)
#polityka #polska #bekazprawakow #bekazkonfederacji
  • 13
@TenXen47: Nijak. Wszyscy czekamy na trzecią światową. Polska już się przecież zbroi, a Mentzen zyskuje poparcie. Mentzen to reinkarnacja Adolfa chyba co nie? Jakiś naukowiec psycholog się ostatnio wypowiadał że zrobił regresję Mentzenowi i wyszło że był Adolfem, a naukowcy Polscy są zgodni co do tego że Mentzen to wujek Adi.
@TenXen47: hitler się przynajmniej trzymał swoich poglądów, nawet spisał je w książce, żeby wszystko było jasne i nie mówił potem, że to tylko żarty takie były z tymi Żydami, czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ciachostko: nie wiem, zagłosowałbym na Woltera ale nie żyje.
A kto jest jednocześnie najdalej od dwóch biegunów zła: religijnego zamordyzmu i socjalnego rozdawnictwa i zarazem nie jest planktonem?
Tu podobieństwa:

Pogarda dla demokracji

@TenXen47: Już w pierwszym punkcie kłamstwo, bo Trzecia Rzesza była państwem demokratycznym. Dalej nie czytam, szkoda czasu na wypociny POwskiego trolla.
@ibilon hahaha, większej głupoty nie mogłeś napisać xDDD.....

Okres po wyborach do Reichstagu w marcu 1933 charakteryzował się ustanowieniem jednopartyjnej dyktatury Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP) i wykluczeniem innych sił politycznych z życia publicznego. Wszystkie partie opozycyjne zostały zdelegalizowane na mocy ustawy rządu Rzeszy z 14 lipca 1933[1], a wyborcom przedstawiono tylko jedną listę, na którą można było głosować „TAK” lub „NIE”, złożoną z członków NSDAP oraz niewielkiej liczby bezpartyjnych znanych osób,