Wpis z mikrobloga

Wpadłem na pomysł!

Prędzej czy później moja leciwa nokia padnie i trzeba będzie wymienić ją na coś nowszego, pewnie na smartfona bo wszyscy majo ;)

Za dużo z komórki nie korzystam, głównie dzwonienie + jakieś zdjęcie od czasu do czasu.

Druga sprawa, garmin na rower. Przydałby się bo o ile w nokii też tracking gps działa to fajnie byłoby wywalić telefon na mostek żeby na bieżąco widzieć co i jak.

Dlatego zastanawiam się nad jakimś maluchem z androidem który sprawdziłby się w tej roli. Jakas xperia mini? Miałem okazje macać i rozmiar jest jak najbardziej spoko. Do zabawy na androidzie mam tablet więc rozmiar galaxy s3 czy note mi nie potrzebny. Pytanie jakby to się sprawdziło w praktyce: bateria padnie po 2h? i tym podobne kwestie.

Do dupy pomysł czy spoko?

#rower #android #garmin #jakitelefon #gps #endomondo #strava
  • 17
@hofier: Zależy na jakie wycieczki masz zamiar się wybierać. Mnie na całodniowe 1500mHa w obecnym telefonie nie wystarcza. Ostatnio przejechałem 205km w 8h i zostało mi 3% baterii, gdzie nie używałem niczego ponad Endo, odrobinę muzyki i wyłączonej transmisji danych.
@metaxy: raczej trening po szosie w granicach 3h, jak bym jechal gdzies dalej, wzialbym zwykly licznik :)

co w tym lenovo jest takiego endo friendly? bo rozmiar napewno nie :( taka wielka tabliczka czekolady na szosowym baranku to slaby pomysl :P
@hofier: Porządny telefon z mega baterią. Jak mówię ja patrzę pod swoim kontem, bo czasem musi starczyć na pełne dwa dni bez ładowania przy Endo przez cały dzień. Licznik zwykły też mam, ale lubię mieć ślad całej wyprawy. Rozmiar jest parszywy, a ja telefon i tak mam zawsze na smyczy pod koszulką. Nie najwygodniej, ale parę lat tak jeżdżę i wbrew pozorom nie jest to takie złe. Na szosie też jeżdżę.
@metaxy: miałem ten telefon w ręku, tzn nie wiem czy ten ale to był lenovo na 2 simy i miał baterię 4000mha, ten szajs lagował gorzej niż mój pradawny sgs1 z cm i andkiem 4.0.4 w wersji aplha. Trzeba być masochistą żeby z tego korzystać.
Tak. Na 2.3 juz powoli aplikacje przestaje się wydawac. Jest to system, który ma zostać wykopany w najbliższym czasie. A zmiany pomiędzy 2.3 są ogromne, wiec oby jak najszybciej poleciał do kosza.

Chrome nie ma nawet na 2.3.
Za 1 rok juz rzecz można, ze nie będzie istniał, a jak kupujesz telefon to przeważnie liczysz jego życie ma 1,5 ~ 2 lata, a więc...
@hofier: ja jezdze z xperia x8 (i na zmiane sports-tracker lub trekbuddy) i na gps wytrzyma ze 3-4h. na dluzsza trase planuje wziac ladowarke turystyczna na baterie (thomson MPPW04) co da mi drugie tyle i jeszcze troche.

do trekbuddy jest ok (mozna sobie zmienic wyglad i samemu ustawic wyswietlane dane), no ogolnie od tego jest cala spolecznosc wokol trekbuddy. takze jesli wystarcza ci tyle zeby wgrac soft, zapomniec i miec "komputer