Wpis z mikrobloga

@bqbqPL ale lipa. na wzwc nie ma szczepionki, a nosicielem jest się do końca życia, nie będziesz mógł oddawać krwi. z tego co wiem są jakieś leki, które opóźniają marskość wątroby spowodowaną wirusem
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@larine I tak krwi oddawać nie mogę, bo zbyt duże ryzyko dla wzroku. Szczepionki nie ma ale leczenie jest wysoko skuteczne 99-100% i wirus se znika, z tego co zrozumiałem
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Zidanko Ja też, ale jak mi te wskaźniki wątrobowe wyszły wielokrotnie poza norma to się lekarze się zastanawiali czemu brak objawów. Też się w sumie nie znam
  • Odpowiedz
@bqbqPL Objawy to się pojawiają po przynajmniej kilkunastu latach, no a leczenie jest skuteczne, wyleczony zostałem w 3 miesiące, a skutków ubocznych leków nie miałem więc wszystko poszło bezproblemowo ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@VegaClaw Jak się dowiedziałeś o zarażeniu?
U mnie to że #!$%@? wyniki wątroby wyszły i najgorsze jest to że nie mam pojęcia skąd się to wzięło
  • Odpowiedz
@bqbqPL Wyszło przypadkiem po pobraniu krwi w szpitalu po ataku padaczki, podobno z 70% zarażeń jest przez medycynę, a dopiero po tym jak zachorowałem przeczytałem opinię o dentyście do którego chodziłem że tam zarażają chorobami xD
  • Odpowiedz
  • 4
@bqbqPL Poradnia chorób zakaźnych jak najszybciej I leczenie - tak jak wspomniano nowymi lekami, terapia ok 3 mies, zazwyczaj skuteczna. Poczytaj o profilaktyce wobec osób z którymi mieszkasz i partnera - powinni wiedzieć o wyniku.

I przebadaj się na cały pakiet - hbv, HIV itd.
  • Odpowiedz
  • 7
@Zidanko Ale torebka wątroby jest unerwiona więc obrzęknięty narząd na nią uciska I boli.

nie powielaj tych bzdur które kiedyś forsowali jacyś puryści bo to jest wyjęte z kontekstu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@VegaClaw Ostatnia medyczna wizyta u mnie była 2lata temu, więc nieźle.

@Wjolka Ciekawe jak to wygląda na Medicover, Bo jak już tam zacząłem to nie chce zmieniać, dowiem się pewnie jutro. Jak będzie trzeba to zadzwonię do jakiejś publicznej poradni ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wjolka Bardziej chodzi mi o same konsultacje ze specjalistami w tej dziedzinie. Ewentualnie mnie skierują do jakieś publicznej poradni że skierowaniem i pójdę
  • Odpowiedz
  • 2
@bqbqPL Skierują zapewne do leczenia w ośrodku który takie leczenie prowadzi. A tam to już będzie prosta kelwestia, zaopiekują się Tobą.

Naprawdę poczytaj o profilaktyce żebyś komuś tego w ciągu najbliższych miesięcy nie sprzedał.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wjolka Poczytam.
No i pewnie jeszcze muszę skoczyć do dentysty u którego byłem w ostatnich dniach i dać im znać że to wjechało
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Wjolka Chyba powinienem z czystej przyzwoitości. Bo przy pytaniach o to czy na coś choruję, mówiłem że nie. (wtedy jeszcze nie wiedziałem o tym kwasie)
  • Odpowiedz