Wpis z mikrobloga

@bqbqPL Wyszło przypadkiem po pobraniu krwi w szpitalu po ataku padaczki, podobno z 70% zarażeń jest przez medycynę, a dopiero po tym jak zachorowałem przeczytałem opinię o dentyście do którego chodziłem że tam zarażają chorobami xD


@VegaClaw: nawet u fryzjera sie mozesz zarazic jak nie dezynfekuje sprzetu
  • Odpowiedz
  • 1
@bqbqPL partnerka/partner zdrowi?
70 proc? no chyba z czasów niesterylnego sprzętu i innych standardow przetoczen.
Spora szansa że jesteś za młody.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wjolka Partnerka ostatnio robiła badania krwi, wyszło jej wszystko OK. teraz umówiła się na p.ciała HCV

'93 to już chyba było lepiej z higiena.

zastanawia mnie czy z wyników da się określić mniej więcej kiedy mogło być zakażenie. Bo naprawdę ciężko mi określić kiedy mogłem to złapać
  • Odpowiedz
  • 0
@bqbqPL Pośrednio w niektorych przypadkachmożna, ale te badania będziesz miał wykonane w por chorób zakaznych

przede wszytskim będziesz miał oznaczone hcvrna - bo to ono decyduje o dalszych krokach i leczeniu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wjolka I zdarzyło się dokładnie to co mówiłaś, dostałem skierowanie do publicznej poradni, więc jutro rano się tam wybieram. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ciekawe czy wszystko tam ogarnę przed pracą czy nie :)
  • Odpowiedz
  • 0
@bqbqPL Zależy jaka praca. W poradni i tak zaczną od badań by określić czy jesteś kandydatem do leczenia czy obserwacji (ale jak proby wątrobowe podwyższone z tego co piszesz i reaktywne przeciwciała to pewnie jest coś na rzeczy).
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Spake Ogólnie to tak. Zarażenie wirusem potwierdzone. Pod opieką przychodni zakaźnej. Teraz 3msc czekania i monitorowania czy z ostrej przejdzie w przewlekłe (raczej na samowyleczenie nie mam co liczyć, bo podejrzewam że to stare zakażenie które się zaostrzyło). Potem pewnie leczenie dostanę, ale to się zobaczy.

Z innych rzeczy to, zdrowa dieta i ban na używki
  • Odpowiedz