Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazkonfederacji #polityka #gospodarka

Nieźle trzeba mieć na bani, aby być zwykłym "robolem" i w ogóle rozważać oddanie głosu na Konfederację.

WIadomo przecież, że jak będziesz płacił 300 zł podatku miesięcznie mniej, to będzie cię stać na grill, dwa samochody, dom z ogródkiem i inne rzeczy.

A jak przyjdzie większy kryzys, to #!$%@? Ci większe opodatkowanie, bo korporacja/pan przedsiębiorca już jest wyżyłowany do granic możliwości, ale Pan, Panie Areczku. może zostać dodatkowo opodatkowany i humor gituwa u Sławka.
vulfpeck - #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazkonfederacji #polityka #gospodark...

źródło: 3985ac3a96ab1c3cb5e5fbbc8d97eccb3cd18052442d42b0dc176669cb3ddaea

Pobierz
  • 30
@vulfpeck: przecież to było jasne od początku, że na obiecanych przez konfę niskich podatkach (o ile zostaną wprowadzone, w co nie chce mi się wierzyć) skorzystają przede wszystkim "janusze" a nie "areczki", które tak zawzięcie za konfą tu gardłują.
Swoją drogą ta sytuacja paradoksalnie udowadnia, że Korwin w jednym miał poniekąd rację, tzn. Że debili jest wszędzie pełno. Zabawne, że najwięksi z nich mają się za mądrych i myślą, że głosowanie
  • 11
@moj_wykopowy_login:

żeby zwykły korpo szczur w Warszawie


Ależ gościu, to ja jestem warszawskim, bezdzieciatym korposzczurem i staję właśnie w obronie innych, warszawskich korposzczurów, pracujących na UoP.

To właśnie Mentezn jest w stanie poświęcić takich, jak ja, w przypadku, gdy przyjdzie większy kryzys i trzeba będzie zwiększyć opodatkowanie UoPowcom, a na przedsiębiorców chuchać i dmuchać, żeby im się przypadkiem krzywda nie stała
@vulfpeck: Kocham to #!$%@? jak to biedni niby płacą super wysokie podatki. Jakie to niby podatki płaci biedny? Praktycznie tylko zdrowotną, minimalny PIT i VAT/ (ZUS nie jest podatkiem bo jest zwracany po przejściu na emeryturę). Wyjdzie łącznie z 25-30% obciążenia gdy pracownik w 2 progu łącznie odprowadza powyżej 50%.

I jeszcze #!$%@? jak zawsze przekaz do totalnych debili z mówieniem o milionerach przy progresywnym podatku który uderza wyłącznie w specjalistów
@vulfpeck: Kogoś to dziwi tak naprawdę? Memcen to przedsiębiorca z bananowego domu, w dodatku wcale nie tak inteligentny jak się próbuje pokazać i zadufany w sobie. On nie zna perspektywy robotniczej, a jedyne co go interesuje w tym temacie to jak ułatwić przedsiębiorcom aby mogli płacić pracownikom mniej, dawać mniej wolnego i wyrzucać bez konsekwencji, ale sądzić się i dostawać odszkodowanie za każdą pierdołę którą zrobi pracownik
Nikt nie mówi że biedni płacą wysokie podatki, tylko biedni płacą stosunkowo wysokie podatki do tego jakie podatki płacą bogaci.


@Mandarex: Biedni z reguły pobierają z systemu więcej niż sami do niego wpłacają. W takim USA trzeba być w okolicach 40% najlepiej zarabiających by samych transferów otrzymywać mniej niż się płaci podatków. Do tego ci z najmniejszymi dochodami to w większośc rolnicy, którzy praktycznie nic nie płacą, emeryci którzy dostają zawyżone