Wpis z mikrobloga

@cotozazycie: ?? Na jakiej wsi? Podaj konkret bo sa miasta powiatowe duze zadupia i cos wielkosci duzej wioski.
Nie ma reguly, w roznych miejscach jest rozny zasieg a predkosc wcale nie swwiadczy o zasiegu tylko tez ilosci uzytkownikow danego nadajnika.
@cotozazycie: ostre zadupie, jeszcze rozciagniete to jak ma byc pokrycie zasieg.
Ja sobie jade z miasta wojewodzkiego 20km do miasta gminnego tez zadupie, na mapkach orange jest pelen zasieg i tez potrafi znikac pomimo tego, ze na stronie Orange zadnych dziur na trasie nie ma.
@ask111: Nie mam routera. Internet udostępniam z telefonu więc antena odpada. W sumie Orange/tmobile ma dobre oferty więc ok. Pytam, bo testowałem sim Plusa z ciekawości jak działa 5G i w sąsiednich miastach, nad Jeziorem Rożnowskim było 200-300Mbit/s a na tej wsi często poniżej 1Mbit/s ;)
@cotozazycie wiele obszarów to jeszcze 4g nawet nie ma porządnego co jest spokojnie wystarczające dla wiekszosci ale sieci to chwalą się 5g i pokryciem jakie to ono nie jest ...
@cotozazycie: a co to za logika? zobacz sobie na jakich czestotliwosciach dziala 4g czy 5g, porownaj to sobie z czestotliwoscia radia fm lub telewizji, masz mapki nadajnikow to tez sobie zobacz ile masz masztow w miastach wojewodzkich czy powiatowych a na zadupiach
@3RRR wiele obszarow nie ma w ogole zasiegu komorkowego i nigdy nie bedzie miala bo po co zasieg dla drzew, kamieni, rzek czy jakichs slabo zaludnionych miejsc
@krzywy_kanister gdyby tylko o takie obszary chodziło to spoko. Brak przyzwoitego chociaż 4g albo innego dostępu do internetu pogłębia wykluczenie społeczne sporej ilości ludzi.
Ważne że dociera tam TVP1 to można dalej ogłupiać naród.