Wpis z mikrobloga

Zazwyczaj jestem na tym portalu wyzywany od ukraińskich trolli, ukrofili itd więc z tego wpisu onuce raczej będą zadowolone (mimo że od zawsze wrzucam wpisy na temat Ukrainy, które nie są zero jedynkowe) Na poniższym filmiku, Ukrainka tłumaczy swoją pomoc rodakom z początków wojny, oraz jak Ukraińcy wykorzystywali dobre serca Polaków, różnych organizacji oraz samych Ukraińców w Polsce. Oczywiście to nie jest tak, że wszyscy którzy przyjechali po wybuchu wojny robią wały, kradną, czy wykorzystują ludzi (bo jednak większość Ukraińców których znam, ciężko #!$%@? po 12h na magazynach 6 dni w tygodniu) Sam jestem w połowie Ukraińcem (moja mama pochodzi z Tarnopola) i na początku wojny bardzo dużo pomagalem z dokumentami, gotowałem i przygotowywałem jedzenie dla uchodźców, woziłem ich w różne miejsca itd. większość z nich nie wiedziała że w miarę dobrze mówię po ukraińsku i rosyjsku, więc słyszałem różne teksty typu "A na ch.. nam siedzieć w tym Użhorodzie, tutaj chociaż jedzenie dają za darmo, może się później jakaś pracę znajdzie" a przypominam że Użhorod widział wojnę jak świnia niebo, byście musieli widzieć ich minę, jak zapytałem później po ukraińsku ile bomb już tam u nich spadło, że aż tu przyjechali. Trzeba pamiętać że Ukraińcy to naród jak każdy inny, jest pełno normalnych ludzi, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze i to robią, oraz krętacze którzy od małego są nauczeni krętactwa, oraz wykorzystywania innych. Ogólnie miałem takie przemyślenia ostatnio, że nam polakom przydałaby się taka lekka niemiecka powściągliwość (nie mówię o nie wysyłaniu broni, oraz pomaganiu, a o tym żeby nie robić wszystkiego na hurra, i nie kierować się emocjami)
#ukraina #wojna #rosja
JohnnyPomielony - Zazwyczaj jestem na tym portalu wyzywany od ukraińskich trolli, ukr...
  • 23
@BayzedMan: Może i ten profil twitterowy czasem podaje info z dupy (nie wiem, nie śledzę) co nie zmienia faktu, że ta kobieta wrzuciła go najpierw na swój profil, i faktycznie mieszka w Polsce od dłuższego czasu, bo jak wspomniałem wcześniej widziałem już jej profil kiedyś. Zresztą nie widzę podstaw aby jej nie wierzyć, skoro wrzucała filmy jak pomagała uchodźcom.
@JohnnyPomielony: Cały nasz kochany wykop. Coś się nie zgadza z jedyną słuszną narracją, że WSZYSCY Ukraińcy to złoci ludzie i już się zaczyna marudzenie: "czemu mam wierzyc jakiejś babie", "co to za źródło", "pewnie ruska onuca" itd. Tak się składa, że też znam autentyczną sytuację z początku wojny, kiedy biedni uchodzcy rozpirzyli znajomemu nowe mieszkanie tak, że nadawało się do remontu po 2 tygodniach, ale nawet tego tu nie opisywałem, bo
@JohnnyPomielony: w pierwszym miesiącu wojny widziałem jak młoda laska z Ukrainy brała jedzenie z punktu dla uchodźców trzymając w rękach dwie torby z ubraniami z Guessa i Stradivariusa - punkt był bliziutko galerii handlowej więc takie widoki pewnie były codziennością.

Niestety Ukraińcy mają taką mentalność, że takie żerowanie na czyjejś pomocy czyni ich sprytnymi. A my jesteśmy tymi kretynami, którzy im pomagają.
@JohnnyPomielony: tak jak mówisz: naród jak każdy inny, i jestem pewien, że u nas też nie brak by było takiego buractwa w identycznej sytuacji.

Są ludzie jak chociażby ten od "panie jareczku", który z tego co mówi nie był 5-6 lat na ukrainie przed wojną, a po wybuchu wojny poprostu pojechał walczyć. Ja sam robię za granicą na budowie i przed wojną na jednej budowie pracowałem z kilkonastoma ukraińcami. dzień po
@JohnnyPomielony Miło przeczytać coś rozsądnego dla odmiany, też pomogłem i pomagam bardziej niż prawdopodobnie 90% wykopków (mam podziękowanie z podpisami dowództwa Ukr. piechoty morskiej) ale też już zostałem onucą bo jakiś wykopowy masturbator który nigdy nic pożytecznego nie zrobił tak napisał xD
To państwo przeżarte korupcją, cwaniactwem które znają tylko ci pamiętający przemiany ustrojowe, popełniające poważne błędy polityczne względem PL i gorycz wśród wielu ludzi nie dziwi, a narracja że nie masz
Pobierz Patol0g - @JohnnyPomielony Miło przeczytać coś rozsądnego dla odmiany, też pomogłem i...
źródło: temp_file9130977852349861023
@smutny_kojot Nie chodzi ze sie nie zgadza, bo i Ukraincy sie potrafia zle zachowywac.
Chodzi o to, ze faktycznie dzialaja w Polskim Internecie farmy ruskich trolli (troche Ukrainskich tez jest zeby nie bylo) wiec kazdą informacje warto sprawdzic.
Wiesz napuszczac jednych na drugich jest bardzo latwo, a widac wszyscy lubią sie ze wszystkimi klocic.
@WypiekPeel: @Patol0g @neurotiCat Te wiadomości minimalnie przywróciły mi wiarę w ten tag oraz portal i rzeczową dyskusję. Polacy mają w gruncie rzeczy bardzo mylne postrzeganie Ukrainy jako kraju/gospodarki itd przez pryzmat tej wojny. To działa trochę na zasadzie takiego mocno emocjonalnego rollercostera, połączonego z niewiedzą o tym państwie. Wstawienie się świata zachodu za Ukrainą, wysyłanie zachodniej broni, oraz sam fakt ze wrogiem jest RoSSja dała takie lekkie przekłamanie że Ukraina oraz