Wpis z mikrobloga

@moll: Instant Pot w wyższych wersjach ma funkcję sous-vide. Jeżeli chcesz przetestować albo okazjonalnie skorzystać to może być fajny kompromis. Natomiast jeżeli planujesz korzystać z sous-vide regularnie to jednak bym proponował osobny sprzęt. Z bardzo prostego powodu - wymiarów. Sous-vide najlepiej się sprawdza w przypadku twardych mięs, najczęściej w dużych kawałkach i gotując większe ilości na zapas.

Nawet jeżeli wybierzesz teraz Instant Pot i zakochasz się w SV to nic nie
via Wykop
  • 0
@Mirkosoft: wzięłam multicooker z philipsa, trafił mi się na fajnej promce, a akurat na wolnowarze mi zależało i cena taka, że jeśli mi się nie sprawdzi to mogę to odsprzedać I na tym nie stracić. A sous vide zostawię jako zabawę na przyszłość, bo pakowarki też nie mam
@moll: Też kiedyś kupiłem planetarkę Boscha za 1/4 ceny, do dzisiaj jej nienawidzę ;)
Nauczyłem się nie kupować sprzętu od firm które robią "wszystko". Mama zawsze powtarzała "Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego". Ale powodzenia, wyjątki się zdarzają ;)
@moll: Mam instant pot premium i jestem zadowolona, jest sous vide, szybkowar i reszta oprócz wolnowara. Dostałam kiedyś wolnowar i sprzedałam bo był bezsensowny i zabierał tylko miejsce.
via Wykop
  • 1
@arinkao: na instant pota byłam napalona jak dzik na żołędzie, ale ja to na siebie skąpa jestem xD i nie do końca przekonana, czy by mi się spodobało, więc na razie zobaczę jak z tym będzie szła współpraca. Zawsze mogę wymienić na lepszy model :)
@moll: Mnie przekonuje to, że Instant Pot nigdy nie miał żadnej reklamy w telewizji czy gazecie. Twórca Instant Pota założył, że dobry produkt obroni się sam i miał rację, bo jego produkt się wypromował sam do niebotycznych rozmiarów popularności przy mikroskopijnych nakładach marketingowych. Robert Wang cały czas projektuje nowe modele i nawet po połączeniu się z inną firmą pozostał głównym projektantem. Jest aktywny w social mediach, często wchodzi w interakcje z