Wpis z mikrobloga

Mam ponad 3 MWh nadprodukcji prądu z fotowoltaiki rocznie której nie potrafię wykorzystać (stare zasady). Ogrzewanie odpada, wodę mam grzaną z solarów, klimę w domu też mam, kuchenka jest indukcyjna. Dodatkowo posiadam szybkie łącze internetowe, jeśli to ma jakieś znaczenie. Jak mogę wykorzystać tę energię? Kopanie krypto(chyba już nieopłacalne)? Hostowanie jakichś serwerów? Biorę po 200 zł od każdej drużyny i słucham Państwa propozycji.

#fotowoltaika #iot #kryptowaluty #technologia #informatyka #oze #energia
  • 13
  • 1
@Zarzutkkake: Nie no serio nie wiem co z tym zrobić bo przepada mi to bez sensu. Kiedyś czytałem o projekcie, gdzie byłaby możliwość sprzedawania mocy obliczeniowej ale od tego czasu cicho na ten temat.
@rybeczka: W zimie pracuje ogrzewanie które jednocześnie dogrzewa wodę.
@Khorne_ mimo małej opłacalności kopanie krypto nie jest takie złe tym bardziej że generuje ciepło co "kupi" Ci czas bo ten jeden raz w miesiącu nie będziesz musiał tego drewna dokładać a sprzęt można kupić na raty 0% dzięki czemu z darmowym prądem samo się spłaci.
Ja bym akumulowal BTC, postawił kilka maszyn i niech nawet zwykłe karty przy pomocy nicehash zbierały mi BTC