Wpis z mikrobloga

Stało się. Wraca przymusowa służba wojskowa dla mężczyzn na Łotwie. Warto zwrócić uwagę na ten fakt gdyż prawdopodobnie tak samo będzie wyglądało to w Polsce po wyborach. Dlaczego? Łotwa tak samo jak Polska zniosła pobór po przystąpieniu do NATO, a teraz go przywraca. Zatem czego można się spodziewać po łotewskich doświadczeniach?
1. Obowiązek tylko dla mężczyzn w wieku 18-27 lat, także uczniów i studentów.
2. Pełne skoszarowanie przez 11 miesięcy lub 28 dni co roku przez 5 lat
3. Pensja 300 euro miesięcznie (ok. 1450 zł brutto, stawka dwukrtonie niższa niż pensja minimalna)
4. Obowiązkowa przysięga wojskowa i oddanie się do dyspozycji państwa podczas stanu wyjątkowego, klęski żywiołowej czy wojny
5. Brak możliwości zaplanowania sobie życia z uwagi na możliwości powołania na ćwiczenia w każdej chwili
6. Nieatrakcyjność na rynku pracy z uwagi na ryzyko nieplanowanej nieobecności z powodu ćwiczeń wojskowych
7. Ryzyko fali i bycia gnębionym, depresjogenność i wzrost ryzyka samobójstw u młodych mężczyzn

Tak więc jak widać równouprawnienie i uprzywilejowanie mężczyzn trwa w najlepsze, a piekło kobiet nie ustaje.
Co ciekawe, rząd Łotwy silnie opowiada się za równouprawnieniem płci, a prezydentem tego kraju niedawno został lewicowy polityk, prywatnie gej. Dlatego ten wpis specjalnie dydykuję mężczyznom głosującym na Lewicę lub PO :)

źródło: https://portalobronny.se.pl/geopolityka/lotwa-przywrocila-powszechny-obowiazek-wojskowy-mlodzi-ludzie-wybieraja-miedzy-sluzba-wojskowa-a-cywilna-aa-JywG-r4ny-taMY.html

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #wojsko #lotwa #bekazlewactwa #bekazprawakow #memy
sildenafil - Stało się. Wraca przymusowa służba wojskowa dla mężczyzn na Łotwie. Wart...

źródło: VS1

Pobierz
  • 113
1. Obowiązek tylko dla mężczyzn w wieku 18-27 lat, także uczniów i studentów.


@sildenafil: Nie jestem za zmuszaniem ludzi do wojska. Ale zastanawiam się głośno ilu tutejszych przegrywów znalazałoby w wojsku kumpli i musiało na tyle wyjść z piwnicy za młodu, że mogłoby do niej później nie wrócić i wieść lepsze życie niż bez woja.
  • 17
co jak ktoś ma kredyt, wynajmuje mieszkanie czy cokolwiek opłaca


@bartez_94: właśnie o to chodzi, że nic. Dla państw postsowieckich typu Łotwa czy Polska obywatel, a tym bardziej mężczyzna, to narzędzie, przedmiot, którego państwo może używać. Taka tu panuje filozofia. Przecież czy to jeden raz państwo niszczyło ludzi psychicznie czy finansowo? A obowiązkowa służba wojskowa to próba uzyskania posłuszeństwa wśród dużej ilości populacji poprzez totalne upokorzenie: stracisz mieszkanie, zostaniesz z niczym,
musiało na tyle wyjść z piwnicy za młodu, że mogłoby do niej później nie wrócić i wieść lepsze życie niż bez woja.


@SRzeyamlon: za moich czasów wojsko kojarzyło się z pijaństwem i patologią, kto normalny szedł do wojska ten często wychodził z już zrytą banią, szczególnie właśnie najgorzej na wojsku wychodzili ludzie którzy w szkole nie byli najlepszymi uczniami, pili, palili, itd.. więc w wojsku mogli się w tym temacie już
@sildenafil: Żołnierze powinni mieć specjalnie DYSKRYMINUJĄCE przywileje w społeczeństwie (własność prywatna na wieczyste użytkowanie, prawo decydowania o kraju i inne takie patriachalne "bzdury")- nawet nie wszyscy mężczyźni, ale tylko ci którzy są gotowi walczyć i oddać życie.

Inaczej nie warto narażać życia - taka służba wtedy przypomina bardziej bycie janczarem - mięsem armatnim w niewolniczej służbie ludziom którzy uczynili z tego kraju swój paśnik.
@sildenafil: dobrze ze ja już byłem w woju a nawet gdyby to dadzą mi kategorie niezdolnego do służby przez śruby w miednicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co swoje tam pobalowałem, służyłem i piłem to moje hehe
@sildenafil: gdybyś chociaż 30% czasu, który spędzasz na plakaniu w necie, przeznaczył na rozwój jako mężczyzna, to by twoje problemy zniknęły, ziom. Martwisz się tak o mężczyzn, a jesteś flagowym przykładem słabego toksyka, który ze strachu przed odpowiedzialnością jako facet będzie zdolny do najgorszych rzeczy. Myslisz, ze robisz coś dobrego, ale zamiast dawać innym facetom narzędzia i odwagę, to wywołujesz w nich poczucie bycia ofiarą i zarażasz lękiem.