Wpis z mikrobloga

Stało się. Wraca przymusowa służba wojskowa dla mężczyzn na Łotwie. Warto zwrócić uwagę na ten fakt gdyż prawdopodobnie tak samo będzie wyglądało to w Polsce po wyborach. Dlaczego? Łotwa tak samo jak Polska zniosła pobór po przystąpieniu do NATO, a teraz go przywraca. Zatem czego można się spodziewać po łotewskich doświadczeniach?
1. Obowiązek tylko dla mężczyzn w wieku 18-27 lat, także uczniów i studentów.
2. Pełne skoszarowanie przez 11 miesięcy lub 28 dni co roku przez 5 lat
3. Pensja 300 euro miesięcznie (ok. 1450 zł brutto, stawka dwukrtonie niższa niż pensja minimalna)
4. Obowiązkowa przysięga wojskowa i oddanie się do dyspozycji państwa podczas stanu wyjątkowego, klęski żywiołowej czy wojny
5. Brak możliwości zaplanowania sobie życia z uwagi na możliwości powołania na ćwiczenia w każdej chwili
6. Nieatrakcyjność na rynku pracy z uwagi na ryzyko nieplanowanej nieobecności z powodu ćwiczeń wojskowych
7. Ryzyko fali i bycia gnębionym, depresjogenność i wzrost ryzyka samobójstw u młodych mężczyzn

Tak więc jak widać równouprawnienie i uprzywilejowanie mężczyzn trwa w najlepsze, a piekło kobiet nie ustaje.
Co ciekawe, rząd Łotwy silnie opowiada się za równouprawnieniem płci, a prezydentem tego kraju niedawno został lewicowy polityk, prywatnie gej. Dlatego ten wpis specjalnie dydykuję mężczyznom głosującym na Lewicę lub PO :)

źródło: https://portalobronny.se.pl/geopolityka/lotwa-przywrocila-powszechny-obowiazek-wojskowy-mlodzi-ludzie-wybieraja-miedzy-sluzba-wojskowa-a-cywilna-aa-JywG-r4ny-taMY.html

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #wojsko #lotwa #bekazlewactwa #bekazprawakow #memy
sildenafil - Stało się. Wraca przymusowa służba wojskowa dla mężczyzn na Łotwie. Wart...

źródło: VS1

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
1. Obowiązek tylko dla mężczyzn w wieku 18-27 lat, także uczniów i studentów.


@sildenafil: Nie jestem za zmuszaniem ludzi do wojska. Ale zastanawiam się głośno ilu tutejszych przegrywów znalazałoby w wojsku kumpli i musiało na tyle wyjść z piwnicy za młodu, że mogłoby do niej później nie wrócić i wieść lepsze życie niż bez woja.
  • Odpowiedz
  • 17
co jak ktoś ma kredyt, wynajmuje mieszkanie czy cokolwiek opłaca


@bartez_94: właśnie o to chodzi, że nic. Dla państw postsowieckich typu Łotwa czy Polska obywatel, a tym bardziej mężczyzna, to narzędzie, przedmiot, którego państwo może używać. Taka tu panuje filozofia. Przecież czy to jeden raz państwo niszczyło ludzi psychicznie czy finansowo? A obowiązkowa służba wojskowa to próba uzyskania posłuszeństwa wśród dużej ilości populacji poprzez totalne upokorzenie: stracisz mieszkanie, zostaniesz z
  • Odpowiedz
@Pas-ze-mna-owce: wow aż ciężko w to uwierzyć, że w grupie 18-29 jak ktoś jest za to bez dyskryminacji. Ja źle ten wykres czytam? Jeśli to prawda to fajnie, że coś się zmienia i widać, że największe #!$%@? cuckoldztwo to stare dziady.
  • Odpowiedz
musiało na tyle wyjść z piwnicy za młodu, że mogłoby do niej później nie wrócić i wieść lepsze życie niż bez woja.


@SRzeyamlon: za moich czasów wojsko kojarzyło się z pijaństwem i patologią, kto normalny szedł do wojska ten często wychodził z już zrytą banią, szczególnie właśnie najgorzej na wojsku wychodzili ludzie którzy w szkole nie byli najlepszymi uczniami, pili, palili, itd.. więc w wojsku mogli się w tym temacie już zupełnie rozkręcić i wrócić po roku jako alkusy,
poza wojskiem nie mieliby okazji do takiego codziennego chlania

ci ludzie co tam byli ogarnięci, coś tam reprezentowali, itd.. no to nie szli do wojska, wiedzieli jak się wykręcić albo po prostu byli w stanie zdać maturę i pójść
  • Odpowiedz
@sildenafil: Żołnierze powinni mieć specjalnie DYSKRYMINUJĄCE przywileje w społeczeństwie (własność prywatna na wieczyste użytkowanie, prawo decydowania o kraju i inne takie patriachalne "bzdury")- nawet nie wszyscy mężczyźni, ale tylko ci którzy są gotowi walczyć i oddać życie.

Inaczej nie warto narażać życia - taka służba wtedy przypomina bardziej bycie janczarem - mięsem armatnim w niewolniczej służbie ludziom którzy uczynili z tego kraju swój paśnik.
  • Odpowiedz
@sildenafil: dobrze ze ja już byłem w woju a nawet gdyby to dadzą mi kategorie niezdolnego do służby przez śruby w miednicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co swoje tam pobalowałem, służyłem i piłem to moje hehe
  • Odpowiedz
@sildenafil: Well, u nas przynajmniej możesz być studentem.
Przyznam że te 28 dni co roku brzmi jak "ciekawa" alternatywa, ale u nas pewnie daliby tylko jedną opcje i do widzenia.
  • Odpowiedz
@sildenafil: gdybyś chociaż 30% czasu, który spędzasz na plakaniu w necie, przeznaczył na rozwój jako mężczyzna, to by twoje problemy zniknęły, ziom. Martwisz się tak o mężczyzn, a jesteś flagowym przykładem słabego toksyka, który ze strachu przed odpowiedzialnością jako facet będzie zdolny do najgorszych rzeczy. Myslisz, ze robisz coś dobrego, ale zamiast dawać innym facetom narzędzia i odwagę, to wywołujesz w nich poczucie bycia ofiarą i zarażasz lękiem.
  • Odpowiedz
Dlatego ten wpis specjalnie dydykuję mężczyznom głosującym na Lewicę lub PO :)


@sildenafil: ale panie kolego, ostatnie wypowiedzi doktora Sławka sugerują, że konfederaci też zasługują na specjalną dedykację :)
  • Odpowiedz
  • 5
@bodeinebrazy:

ale panie kolego, ostatnie wypowiedzi doktora Sławka sugerują, że konfederaci też zasługują na specjalną dedykację :)

Na specjalną nie. Specjalna jest dla tych, co najpierw krzyczą o równości płci, a potem głosują za obowiązkowymi ćwiczeniami wojskowymi dla mężczyzn
  • Odpowiedz