Wpis z mikrobloga

Stało się. Wraca przymusowa służba wojskowa dla mężczyzn na Łotwie. Warto zwrócić uwagę na ten fakt gdyż prawdopodobnie tak samo będzie wyglądało to w Polsce po wyborach. Dlaczego? Łotwa tak samo jak Polska zniosła pobór po przystąpieniu do NATO, a teraz go przywraca. Zatem czego można się spodziewać po łotewskich doświadczeniach?
1. Obowiązek tylko dla mężczyzn w wieku 18-27 lat, także uczniów i studentów.
2. Pełne skoszarowanie przez 11 miesięcy lub 28 dni co roku przez 5 lat
3. Pensja 300 euro miesięcznie (ok. 1450 zł brutto, stawka dwukrtonie niższa niż pensja minimalna)
4. Obowiązkowa przysięga wojskowa i oddanie się do dyspozycji państwa podczas stanu wyjątkowego, klęski żywiołowej czy wojny
5. Brak możliwości zaplanowania sobie życia z uwagi na możliwości powołania na ćwiczenia w każdej chwili
6. Nieatrakcyjność na rynku pracy z uwagi na ryzyko nieplanowanej nieobecności z powodu ćwiczeń wojskowych
7. Ryzyko fali i bycia gnębionym, depresjogenność i wzrost ryzyka samobójstw u młodych mężczyzn

Tak więc jak widać równouprawnienie i uprzywilejowanie mężczyzn trwa w najlepsze, a piekło kobiet nie ustaje.
Co ciekawe, rząd Łotwy silnie opowiada się za równouprawnieniem płci, a prezydentem tego kraju niedawno został lewicowy polityk, prywatnie gej. Dlatego ten wpis specjalnie dydykuję mężczyznom głosującym na Lewicę lub PO :)

źródło: https://portalobronny.se.pl/geopolityka/lotwa-przywrocila-powszechny-obowiazek-wojskowy-mlodzi-ludzie-wybieraja-miedzy-sluzba-wojskowa-a-cywilna-aa-JywG-r4ny-taMY.html

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #wojsko #lotwa #bekazlewactwa #bekazprawakow #memy
sildenafil - Stało się. Wraca przymusowa służba wojskowa dla mężczyzn na Łotwie. Wart...

źródło: VS1

Pobierz
  • 113
@sildenafil:

ci, którzy są zobowiązani do służby wojskowej, mają dwie opcje – cywilną i wojskową. Jeśli wybiorą tę pierwszą, to przez 11 miesięcy będą pracować w instytucjach związanych z obronnością Łotwy, w sektorze nieruchomości, logistyce, a nawet w muzeach. Jeśli zdecydują się na segment wojskowy, to również ich pole wyboru nie ulega zawężeniu.


jeśli chodzi o ludzi młodych, mających od 18 do 24 lat, czyli tych, którzy w świetle nowego prawa
  • 405
@Jaque: "50% ludzi w wieku 18-24 lat jest za". Skąd wiesz ile z nich to mężczyźni, a ile kobiety? Ja przejrzałem wiele łotewskich stron w poszukiwaniu danych z podziałem na płeć - nigdzie nie są podane.

Ale wskaż mi mężczyznę w tym wieku, który głosowałby za tym, aby zarabiać 1450 zł brutto miesięcznie. Tylko idiota by to zrobił. Dlatego stawiam hipotezę, że te 50 % "za" to głównie kobiety, bo ich