Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Od dłuższego czasu rejestruję się w Urzędzie Pracy online i po otrzymaniu odpowiedzi z załącznikami m.in. z terminem kontaktu telefonicznego dostosowuję się do podanej tam daty i wyrejestrowywuję się dzień przed nią. No to ta popularna metoda na ubezpieczenie.
Tym razem nie otrzymałem załącznika z terminem na telefon a załącznik z terminem obowiązkowego wstawienia się w UP, w którym dominuje czerwona czcionka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślicie że się tam na mnie zdenerwowali? Miał tak ktoś? A może coś się zmieniło?

#urzadpracy #neet



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 20
@mirko_anonim: Nigdy nie dostaję terminu kontaktu telefonicznego, tylko stawienia się na miejscu. Jesteś adresatem obowiązku stawienia się na wezwanie; do momentu posiadania statusu bezrobotnego. Jeśli wyrejestrujesz się z PUP najpóźniej z dniem, na który wezwano cię na stawienie się, nie będziesz już jego adresatem, i nie będziesz mógł ponieść z tego tytułu żadnych kar.

Także wyrejestruj się i tyle.

Wyślesz zanonimizowany skan wezwania?
@mirko_anonim: U mnie to nazywają "rozmową wstępną".

Odbywałeś z nimi jakąkolwiek rozmowę poza potwierdzeniem danych, które zawierałeś we wniosku?

Ale tak jak piszę, możesz się po prostu wyrejestrować.

@temokkor: Nie ma obowiązku podania powodu. Ostatnio mi się zdarzyło złożyć wniosek o wyrejestrowanie 8 minut po otrzymaniu decyzji o przyznaniu statusu osoby bezrobotnej; więc mogą się domyślać powodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
✨️ Autor wpisu (OP): > Pierwszy termin po rejestracji jest teraz osobisty, a następne już telefonicznie
@Neet nie tyczy się to tylko pierwszej rejestracji? Rejestrowałem się w czerwcu i jeszcze wtedy dostałem telefoniczny termin.

@temokkor korzystam z praca.gov.pl i nie kojarzę aby było tam pytanie o powód.

@programista15cm spokojnie, praktycznie nie korzystam z Twoich podatków. A pasożytom nie dorastam do pięt :)

Anonim (nie OP): @programista15cm Ale tego że mordercy i pedofile w więzieniu mają darmowe ubezpieczenie zdrowotne to już nie widzisz co? Wyzywasz od pasożyta osobę, która nic złego nie zrobiła, po prostu nie jest zbyt zaradna i cwana w życiu, dlatego nie potrafi sobie załatwić ubezpieczenia. Ale tego że pełno cwaniaków jest na ubezpieczeniu np. małżonka to już nie widzisz co?

✨️ Autor wpisu (OP): @lentilek tylko że ja już byłem zarejestrowany nie raz, bo praktykuję tę metodę od jakiegoś czasu, a początkowo normalnie kontaktowałem się telefonicznie co 2 miesiące, dopóki sprawa się nie skomplikowała. Osobiście tam nigdy nic nie podpisywałem, bo rejestrowałem się w czasach COVIDa i nawet nie było takiej możliwości.