Wpis z mikrobloga

@DrakkainenV: u mnie przez 2008-2015 było 340 złotych (+/-10-15zł), teraz już 856zł. Podwyżki 2-3 razy w roku od 2016.

Prąd 2008-2016 - 110 zł, teraz już 320 + spore dopłaty, a jeszcze nie mówimy o przekroczeniu progu 2MW.

Jest masakra.
  • Odpowiedz
@szuwarek: jeśli zaległość urośnie administracja skieruje sprawę do komornika, a ten będzie dochodzić należności. W ostateczności i w przypadku ogromnej zaległości sad może wnieść o licytacje mieszkania.
  • Odpowiedz
@DrakkainenV: dla spółdzielni mieszkaniowych obecna sytuacja w kraju to żyła złota. Podzielniki ciepła, koszty ogrzewania mega wysokie na których spółdzielnia zarabia kupe hajsu.
Wszystko zwalaja na podwyżki a spółdzielnie zarabiają co raz więcej
Mi podnieśli fundusz remontowy z 50zl na 100zl co miesiąc gdzie od X lat nic się nie zmieniło w bloku XD
  • Odpowiedz
@szuwarek: Elo, ja mam takich sąsiadów w wspólnocie co stwierdzili, że mają w dupie i nie płacą (mieli mieszkanie własnościowe). 6 miesięcy nie płacenia i narastania długu (pozostali mieszkańcy de facto opłacali ich część), w tym czasie monity o wpłaty i rozmowy z sąsiadami. Następnie uchwała wspólnoty o ściągnięciu długu oficjalnie, do sądu - po wyroku komornik zaczął działać - mieli do wyboru zacząć spłacać całość w ratach w ciągu kolejnych
  • Odpowiedz
@DrakkainenV: Z ciekawości, masz coś takiego jak "fundusz remontowy"? u mnie 1,5 roku temu wynosił on 65gr za m2. rok temu podnieśli na 1,32zł więc ponad 100%, pół roku temu podnieśli ponownie na 2,32zł więc znowu 100% a ostatnio dostałem info że podnoszą na 5,6zł to są #!$%@? jakieś żarty. Przy okazji wyszły jaja że zarząd spółdzielni po kryjomu podniósł sobie pensje, mieszkańcy zrobili dochodzenie i okazało się że te zjeby
  • Odpowiedz
@gloom u mnie fundusz remontowy stopniowo co kilka miesięcy w górę aż łącznie wyszło jakieś 2,5x więcej niż przed 2021. oczywiście zwalanie na "ceny energii i materiałów" to nic, że sam płace od licznika na gaz a co mnie mają obchodzić stare bloki zasilane z elektrociepłowni? po zbiorowym liście z prośbą o wyszczególnienie od "naszej" nowej części bloków podwyżki w tym roku jeszcze nie było ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz
@DrakkainenV: Pomyśleć że to wszystko się trzyma jeszcze na jakichś dopłatach i zapomogach, byle do wyborów. Myślę że po wyborach to może je..ć tak, że ciężko będzie się pozbierać
  • Odpowiedz
@DrakkainenV: w 2021 miałem 450 zł czynszu
W 2022 podwyższyli do 550 zł
Mało grzeje mało zużywam wody to poprosiłem by mi przeliczyli tak bym nie mial takich nadpłat
Obniżyli do circa 400.
Miesiąc później podwyżka i jest 500 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktoś powie - hehe, to mniej płacisz niż przed rokiem

No jo, tylko że wtedy miałem takie nadpłaty że moglem po nawet 4.msc nie
  • Odpowiedz
  • 1
@cienki137 tu tak samo. Przeważnie miałem zwroty rzędu 1800-2000 zł. Liczba domowników nie wzrosła, mieszkania zimą specjalnie nie dogrzewam bo środkowe i mnie jest za ciepło. W tym roku zwrot 900 zł xD mimo że zużycie takie same jak w poprzednich latach, a koszta większe.
  • Odpowiedz
@Cointreau: taa pis, podwyżki sa skorelowane z inflacją, a op byl pewnie nierozliczony w 2018 i robi afere z dupy. Dawaj op skladniki czynszu i sprawdzimy czy wina pis
  • Odpowiedz