Wpis z mikrobloga

Biorę po 500 pustaków od każdej drużyny i słucham Państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z czego lepiej budować dom, bo waham się między keramzytobetonem a silikatem. Gdyby kermazytobeton miał większą akumulacyjność cieplną niż ma to nawet bym się nie wahał tylko go brał, a tak jestem na rozdrożu. Po przeczytaniu mnóstwa informacji z neta uważam, że oba są super opcją, ale to tylko teoretycznie, brak mi praktyki. Czy ktoś z własnego doświadczenia mógłby mi doradzić i może wypunktować któryś z materiałów? Bo jest jeszcze opcja na taka hybrydę, czyli np. fundamenty z keramzytobetonu a nośne i działowe z silikatu :) Dajcie znać co myślicie :)

#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem #dom
  • 9
  • Odpowiedz
@p476m: keramzytobeton trzeba kleic na zaprawę murarską, chociaż są tacy co próbują klejem.
Poza tym przy wierceniu moim zdaniem zbyt kruchy, wiercisz pod kołek fi 6, a mieści się fi 8 :)
We właściwościach bardzo podobny do ceramiki, brałbym tylko ze względu na cenę, gdyby był wyraźnie tańszy
  • Odpowiedz
  • 0
@p476m sprawdź nośność bloczków fundamentowych z keramzytu, bo ściany z sylikatów są troszkę ciężkawe. Ja wybrałem ceramikę podkarpacką, myślę że to rozsądny kompromis.
  • Odpowiedz