Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Babcia kopnęła wiosną w kalendarz i dostałem w wyniku podziału spadku 100k, właśnie dostałem przelew na konto. Chciałbym za to kupić jesienią mieszkanie korzysając z beki 2%, ale zanim to zrobię chciałbym ulokować te 100k oszczędności na jakiejś krótkiej lokacie. Czy jest jakiś bank, który da mi jakieś dobre warunki na powiedzmy trzymiesięcznej lokacie bez żadnych dodatkowych utrudnień typu posiadanie konta/karty? Albo 3 lokaty miesięczne jedna po drugiej zamiast tego?
#bank #banki #oszczedzanie #oszczednosci #stopyprocentowe #gielda #nieruchomosci #lokaty #lokata



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 22
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja od siebie moge polecic velobank, konto oszczednosciowe 8% na 3 miesiace, a dodatkowo jak otworzysz osobiste i zrobisz przelew za 1000zl (np na revoluta) to ci zwracaja stowke wiec dodatkowe 100zl za free jeszcze miesiecznie + jakies 500zl z oszczednosciowego
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Wyszukaj sobie w google porównywarka lokat. W większości banków dostaniesz z 7%, co jakiś czas pojawiają się też jakieś promki w stylu 10% na 6 miesięcy PKO a wcześniej CA coś takiego miało. Ogólnie to za 3 miesiące plus minus dostaniesz +/-1500zł przy 100k
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Poczytałem trochę i chyba wezmę te Velo 7,5% na 2 miesiące. Tak żeby w październiku nie mieć zamrożonych środków jak dojdzie do przelania zaliczki/zadatku przed załatwieniem wszelkich formalności z deweloperem/bankiem.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): W Velo masz 8% do 300k na 3 msc.

https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci/konto-oszczednosciowe.html

W Nest 8,25% do 200k na 3 msc ale tu jest wymagana aktywność (2x wpłata po 2k i wykonanie 6 transakcji)

https://nestbank.pl/nest-konto-oszczednosciowe/


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @krukennn: ten Velo cały jest legitny? bo zdaje się, że to Getin po przepoczwarzeniu. Nie mieli im się wziąć za dupsko przypadkiem? Wiem, że do 100k ojro środki rzekomo są objęte gwarancją, ale żyjemy przecież w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Szemiques: @Rudz1elec: w lokatę dłuższą niż 3 miechy nie chcę się ładować, gdyż koniecznie chciałbym kupić coś w okolicach początku
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: VELO KO nadal ma 8% i KO plus program cashback 600 chyba nadal jest, dawaj na priv polece cie i jeszcze zgarniesz dodatkowy bonusik "z kodem polecenia". KO to nie lokata, znajdziesz chate za miesiac, wyplacasz i odsetek nie tracisz.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Siemka, nie ma co bawić się w lokaty. Są ograniczone czasowo + do tego nie możesz wypłacić.
Co innego rachunek oszczędnościowy. Tylko tutaj trzeba znać definicję "nowe środki". Ale jak skończy się po 3 miesiącach, to przelewasz na rachunek oszczędnościowy w innym banku i tak sobie przelewasz co 3 miesiące :)
https://www.najlepszekonto.pl/ranking-kont-oszczednosciowych - tutaj masz ranking. Ja mam w mBanku i akurat z nimi negocjuję rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR),
  • Odpowiedz