Wpis z mikrobloga

Zalecenia WHO w czasie epidemii z 2019.

Dyskusyjna skutecznośc masek.
Śledzenie kontaktów zakażonych nie zalecane.
Kwarantanna domowa potencjalnych zakażonych nie zalecana.
Testowanie podróżujacych nie zalecane.

Dlaczego w czasie pandemii 2020 WHO zalecało rozwiązania, które były wbrew ich własnym zaleceniom?

Face masks worn by asymptomatic people are conditionally recommended in severe epidemics or pandemics, to reduce transmission in the community. Although there is no evidence that this is effective in reducing transmission, there is mechanistic plausibility for the potential effectiveness of this measure

There was no evidence that face masks are effective in reducing transmission of laboratory-confirmed influenza.

There is a moderate overall quality of evidence that face masks do not have a substantial effect on transmission of influenza.

Active contact tracing is not recommended in general because there is no obvious rationale for it in most Member States.

Home quarantine of exposed individuals to reduce transmission is not recommended because there is no obvious rationale for this measure, and there would be considerable difficulties in implementing it.

Entry and exit screening for infection in travellers is not recommended, because of the lack of sensitivity of these measures in identifying infected, but asymptomatic (i.e. presymptomatic) travellers.


https://www.who.int/publications/i/item/non-pharmaceutical-public-health-measuresfor-mitigating-the-risk-and-impact-of-epidemic-and-pandemic-influenza

https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/329438/9789241516839-eng.pdf

#koronawirus #pandemia #covid19 #epidemia #nauka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jinnoman:

1. "WHO pandemic guidelines 2019" - wytyczne na wypadek pandemii powstałe w oparciu o EBM, 100 lat doświadczenia z wielu pandemiami przekute w drodze wielu narad i analiz na jeden spójny dokument.
2. Rok 2020 rządy w akompaniamencie mediów wprowadzają dziesiątki "wytycznych" nie popartych żadnymi badaniami ani analizami (często wytyczne są sprzeczne z EBM) krzycząc przy okazji "trust the science"
3. Szwecja w stosuje się do "WHO pandemic guidelines 2019" przez co ich minister zdrowia wyzywany jest od morderców babci i płaskoziemców niewierzacych w naukę LOL
4. rok 2023 Szwecja kończy z najlepszym bilansem "pandemii". najmnijesza śmiertelność ze
  • Odpowiedz
  • 2
@Adam_Prosty:

Czyściutko wypunktowałeś cały cyrk. Chciałbym usłyszeć próbe wyjaśnień od naszych mędrców, zwłaszcza Niedzielskiego czy tych twitterowych klaunów.

Jeśli chodzi o nauke to najlepszym przykładem jest ten oszust Peter Hotez, który sie boi debatować z Kennedym i robi żałosne uniki. Joe Rogan znowu o nim ostatnio wspominał i słusznie zaznaczył, że albo masz dowody albo ich nie masz. Dla rozsądnego czowieka powinno być oczywiste po czyjej stronie stoi prawda i
  • Odpowiedz
Chciałbym usłyszeć próbe wyjaśnień od naszych mędrców, zwłaszcza Niedzielskiego czy tych twitterowych klaunów.


@jinnoman:

transmisja na żywo oni vs jakiś przygotowany reporter z cienkim językiem
  • Odpowiedz
@Adam_Prosty: @jinnoman

Zobaczycie, @Grooveer i @LudzieToDebile wrócą z platynowych kwarantann to Wam wszystko "logicznie" wytłumaczą... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podczas wielkiego testu IQ, zwanego pandemią, uciąłem kilka kontaktów z największymi fanatykami "wiary w naukę".
Korci mnie żeby ich odwiedzić i podebatować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe czy są jakieś zauważalne postępy, oprócz oczywiście "koincydencji" poszczepiennych.
  • Odpowiedz
Korci mnie żeby ich odwiedzić i podebatować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@velmar: niczego logicznego od takich się nie dowiesz :)

aczkolwiek przyznam że też mnie ciekawi co teraz by powiedział kierownik który nie chciał się spotkać w barze z całym zespołem w lipcu 2021 bo nie wszyscy zaszczepieni i on nie weźmie odpowiedzialności za to że ktoś nieszczepiony
  • Odpowiedz