Wpis z mikrobloga

Jeszcze trochę pomęczę dupę na tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zamówiłem tego FOX Speedframe Pro, o którym tu pisałem ostatnio, ale mam wątpliwości co do rozmiaru.
https://wykop.pl/wpis/72158421/rozwazam-kupno-nowego-roweru-mtb-i-robie-rozeznani

Mój obwód głowy to ok. 58 cm, a więc prawie na granicy rozmiaru M i L.

Rozmiar M(55-59):
- na samą głowę pasuje idealnie, nie ma żadnych luzów, nic nie trzeszczy, kask trzyma się stabilnie, tym kółkiem z tyłu robię tylko kilka kliknięć i siedzi bardzo dobrze. Wszystko ok.
- mały problem zaczyna się jak założę na głowę bandanę czy to na chłodne dni czy żeby pot nie leciał, wtedy robi się dość ciasno. Na tyle że, właściwie nie ma miejsca na dokręcenie kółkiem. W tym przypadku kask muszę założyć pod odpowiednim kątem zaczynając od tyłu głowy i nasuwając na czoło, żeby ta regulacja się dobrze ułożyła. Po włożeniu siedzi już stabilnie, ale wyraźnie go czuje, że w niektórych miejscach delikatnie naciska na głowę (po bokach w okolicach czubka głowy). Generalnie czuć w tym przypadku, że mógłby być odrobine większy jeśli chodzi o szerokość.

Z tego względu domówiłem też rozmiar L (59-64):
- na samą głowę jest bardzo luźno, tym kółkiem z tyłu musze dokręcić praktycznie do końca, żeby się w miarę stabilnie trzymało, a i tak są luzy, kask lata wyraźnie prawo/lewo jak ruszam rękoma + niemiłosiernie wszystko trzeszczy i skrzypi (to chyba przez MIPS). Dodatkowo wyraźnie czuje, że ta opaska regulująca mnie uciska wokół głowy i jest to bardzo niekomfortowe.
- w przypadku bandany jest nieco lepiej, nadal musze dość sporo dokręcić i to na tyle, że ten ucisk jest dość niekomfortowy. Mimo to kask nadal trzeszczy, skrzypi i nie jest do końca stabilny.

Generalnie chyba bliżej mi do M niż do L, ale zastanawiam się czy obu nie zwrócić i poszukać czegoś z inną rozmiarówką.
Bo ten M raczej się nie uleży, ani nie rozciągnie. No chyba, że jeszcze łeb mi się odkształci xD
Ewentualnie jeździć w tym M nie zakładając niczego pod kask, a w zimniejsze dni jedynie komin na dolna część twarzy.

#mtb #rower
Niss - Jeszcze trochę pomęczę dupę na tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zamówiłem tego FOX Speedframe ...

źródło: 203505_ZAL364606

Pobierz
  • 6
@Niss: Zobacz czy MET nie ma czegoś dla Ciebie. Ja mam ten sam rozmiar jak Ty i mi pasuje model Idolo (na gravela kupiłem) przedtem miałem dwa inne kaski i miałem te same problemy jak Ty. Ten za duży, ten za mały, tu coś gniecie itd itp.. Ten Idolo, którego wziąłem wtedy, też miał M 52-59 ale jak widać każdy producent inaczej mierzy... https://e-rower.pl/brand/11-met?page=3
@panmimoskok: @cyborg byłem dziś na wieczornej przejażdżce (bez kasku jak na razie xD) i kurde bardzo zimne bywają nawet te letnie wieczory przy +20km/h czy jak zawieje.
Ewidentnie potrzebuje takiego kasku pod który będzie można założyć coś nawet nieco grubszego, bo dziś miałem sam komin na głowę zawinięty i było dość zimno.
A że u nas w kraju więcej jest dni zimnych niż ciepłych, to tym bardziej nie przejdzie jazda w
@Niss: zamów inne kaski
to dość indywidualna sprawa
METa też przymierzałem - bardzo ok
sporo jest dobrych producentów - poc, met, giro, bell, cratoni, alpin i wiele innych