Wpis z mikrobloga

Co szanowne grono ekspertów sądzi o rowerze #gravel #kross Esker 2.0 MS?

Aktualnie jeżdżę na crossie Trek Dual Sport, ale rozglądam się za pierwszym gravelem. Tego Krossa można kupić już za 3500 zł i zastanawiam się czy warto w tej cenie go kupić? Przeglądając różne fora to ludzie raczej go nie polecają. Ale w recenzjach na YouTube ludzie mówią, że w tej cenie jest całkiem ok wyborem. Ma karbonowy widelec, 1 blat (tak jak chce), sztywne osie. Trochę się obawiam hamulców mechanicznych (ważę ponad 90 kg, + waga roweru, osprzęt i robi się 110 kg).

#rower #kolarstwo #sport #rowery
  • 8
@Quis nie warto. zostałbym przy tym treku co masz. W tej kasie gravele to niestety tylko modny gadżet. Osprzetowo same kompromisy które prędzej czy później będą denerwować. Miałem mechaniki przy twojej wadze i to te z tych"polecanych" i to niestety porażka. Żeby rozmawiać o sensownym gravelu to niestety budżet trzeba zwiększyć razy dwa. Taka niestety jest smutna prawda dzisiejszego rynku.
@Quis: ja bym po prostu ogólnie odradzał Krossa. Wkładają komponenty, które nie przechodzą kontroli jakości. Ich koła są zrobione niechlujnie i szybko się krzywią, mi support wysiadł przy niecałych 3k przejechanych (włożony na to miejsce DuraAce, chodzi jak złoto). Mam Esker2.0 wcześniejszy na Sora i osprzetowo mi w sumie pasuje, ale rower szybko zaczął trzeszczeć. Siodełko, sztyca i mostek i można dostać zajoba. Drugi raz im nie zaufam, bo się okazuje
@ottissek tak, dokładnie. To są komponenty Ltwoo czy jakoś tak. On mówi, że działa to normalnie. Jak sam się przejadę, to mogę dać znać jakie są moje odczucia.