Wpis z mikrobloga

Przeszedłem rekrutację i przyjąłem oferte od wydaje się spoko korpo. Umowa B2B przez jakąś agencję.
Ok ale w umowie 35dni na oplacenie faktury + 7 dni roboczych na akceptacje godzin. Jak dla mnie absurd. Wytknąłem to, to mi agencja odpisala ze taka maja umowe z korpo (oni dostaja hajs po 30 dniach). Chyba nie powinno mnie to obchodzic prawda?

Spotkal sie ktos z takimi terminami platnosci?

#programista15k #b2b #jdg #freelance
  • 24
@RolnikSamWdolinie: tak, to absurd. Nie zgadzaj się i powiedz, że dla Ciebie to za długo. Jest szansa, że agencja się zgodzi, w końcu dla nich to znalezienie i rekrutacja kandydata to największy koszt, który już ponieśli. Z ich perspektywy lepiej się ugiąć pod jednym gościem i mieć z niego stabilny dochód co miesiąc (choć bardziej upierdliwy niż z frajerami, co się zgodzili czekać 1,5 miesiąca) niż szukać kolejnego gościa na Twoje
@bylemkeidyskrolem: Ale to jest patologia. Żeby w 2023 nie umieć ogarnac cąłego procesu w 2 tygodnie, tydzień per podmiot to multum czasu. Godzenie się na miesiące to głupota. W jednej firmie 3 razy prosiłem o zmiane na 2 tygodnie terminu płatności i 3 krotnie dostałem odmowę, więc odmówiłem podpisania umowy bo takie sa procedury i nie da się tego zmienić, "wszyscy mają taka sama umowe". Kolejnego dnia otrzymałem informację że jednak
Wytknąłem to, to mi agencja odpisala ze taka maja umowe z korpo (oni dostaja hajs po 30 dniach). Chyba nie powinno mnie to obchodzic prawda?

@RolnikSamWdolinie: To nie Twój problem.

przyjąłem oferte (...) Ok ale w umowie 35dni na oplacenie faktury + 7 dni roboczych na akceptacje godzin.

@RolnikSamWdolinie: A to już Twój problem. Co z Ciebie za freelancer, że zamiast Ty wystawić ofertę to w ciemno akceptujesz jakąś z
@RolnikSamWdolinie tak, podstawowa rzecz którą musisz mieć jak chcesz wejść w body leasing to pieniądze na kredytowanie długich terminów płatności. Tutaj ktoś chce ominąć ten warunek. Każdy termin dluzszy niż 19 kolejnego miesiąca jest nieakceptowalny.

Oczywiście inaczej do tego należy podejść gdy ktoś przepłaca konkurencję 3 krotnie, wtedy może opłacać skredytować się samemu.