Wpis z mikrobloga

ciągle rozszerzający się


@helioS_mk2: ale wiesz, że w wyniku tego rozszerzania rośnie jedynie dystans i nie przybywa czegokolwiek poza dodatkową przestrzenią?
w sensie to zjawisko fizycznie odcina możliwość podróży do większości z tych szacowanych 2 bilionów galaktyk xd
  • Odpowiedz
@helioS_mk2: to że gdzieś istnieje inne życie jest prawie pewne, w końcu jesteśmy zbudowani z podstawowych pierwiastków których we wszechświecie jest wszędzie pełno. Inną kwestią jest czy to życie to plankton czy rozwinięta cywilizacja na co szanse drastycznie maleją
  • Odpowiedz
@Lolenson1888 Nie rozumiem jak istnienie obcych form życia miałoby zniszczyć jakikolwiek nihilistyczny pogląd. W sensie jeśli teraz uważam, że życie to tylko proces, którego jestem częścią i który nie ma żadnego z góry założonego celu to co w tym układzie zmienią kosmici? No nic, bo jak dla mnie byliby taką samą częścią tego procesu jak ja. Uznałbym jedynie, że ten proces obejmuje swoim zasięgiem większy obszar niż wcześniej myślałem i tyle.
  • Odpowiedz
@helioS_mk2: Jest taka hipoteza którą sobie lubię powtarzać że we wszechświecie zasady fizyki są takie same, więc jest spore prawdopodobieństwo że ufoki wyglądają nie tylko podobnie jak ludzie ale kropka w kropkę sam tacy sami albo i na wyższym stopniu ewolucji, zasady fizyki mogą wymuszać żeby ewolucja wyglądała tak samo w całym wszechświecie.
  • Odpowiedz