Wpis z mikrobloga

Czy prad pobierany przez samochod ok. 49-50 mA jest normalny? Mierze po 23 minutach na niezamknietym kluczykiem samochodzie i otwartej masce. Co jakis czas rosnie na sekunde do ok. 115 mA i spada z powrotem (jest zainstalowane jakies sledzenie gps, myslicie, ze to pobiera co jakis czas te dodatkowe 50 mA?).
Po 30 minutach wzroslo na kilka sekund do 350 mA i spadlo do 50 mA.

Ford focus 2016
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #samochody #akumulator #ford
n_____S - Czy prad pobierany przez samochod ok. 49-50 mA jest normalny? Mierze po 23 ...

źródło: temp_file4258613043206740062

Pobierz
  • 19
@WykopanyDzon: tydzień~ temu kupiłem samochód i mierzę, bo niby jest zainstalowane jakieś śledzenie GPS (którego licencja zaraz wygaśnie), pomyślałem, że może zżerać za dużo prądu. Ponadto na postoju, po dwóch dniach, sprawdziłem napięcie na akumulatorze i było tylko 12.25 V, a aku ma 2-3 lata. Wg mojej wiedzy powinno być > 12.4 V. Samochód odpala normalnie, ale za krótko testuję
12.25 V, a aku ma 2-3 lata. Wg mojej wiedzy powinno być > 12.4 V. Samochód odpala normalnie, ale za krótko testuję


@n_____S: tak na prawdę o ile napięcie podczas kręcenia rozrusznikiem nie spada poniżej 10V to jest ok.
Mój to odpalał bez problemu jak miał 11.9V i to po jeździe gdzie trochę się ładował. a 12.6 to tak się uznaje że jest naładowany oku. jak kupiłeś auto tydzień temu, to
@n_____S: no tu już nie pomogę, w takich customowych bajerach to może być wszędzie. Inna sprawa że 3-4 lata to już często akumulator mówi "pa, pa". Jak podjedziesz do jakiegoś punktu to Ci za darmo sprawdzą jak trzyma i jaki daje prąd i czy się jeszcze nadaje.