Wpis z mikrobloga

Eksperci poratujcie radą. Znajomy w robocie powiedział mi dzisiaj, że obecnie technologia budowy domów z prefabrykatów betonowych jest tak zaawansowana, że w ciągu 5 miesięcy stawiają cały dom od fundamentów pod klucz. Wszystko jest trwałe i wyskiej jakości, tylko trzeba odpowiednią firmę znaleźć, przemyśleć projekt no i odpowiedniej jakości beton wybrać. I oczywiście podpisać dobrą umowę. Jedyny minus to cena, bo jest drożej niż metodą gospodarczą lub nawet z ekipą ale na miejscu i zazwyczaj firmy chcą całość hajsu z góry.

Ponieważ pojęcia nie mam o tych sprawach, więc chciałem zapytać, czy znajomy z grubsza mówi prawdę, czy fantazjuje i powtarza jakieś bajki wyczytane na forach? To dalszy współpracownik i trudno mi ocenić jego rzetelność, a jak wspomniałem, nie mam kompletnie wiedzy, żeby w jakikolwiek skonfrontować to, co mówi ze stanem faktycznym. Podpowiedzcie proszę jak to z ta budową jest.

#budujzwykopem #budowa #budowadomu #dom #nieruchomosci #budowlanka
  • 15
lepiej? polemizowałbym


@Bad_Wolf: co konkretnie w tej technologii jest gorsze niż w tradycyjnej?

projekt? tylko wspierane przez producenta


@Bad_Wolf: to oczywiste, wszystko oficjalnie :)

masz kasę, śpieszy ci się, nie masz zbyt wygórowanych wymagań to można się zastanawiać


@Bad_Wolf: no właśnie, jak wyżej pytałem, o co chodzi tymi niewygórowanymi wymaganiami i gdzie jest przewaga "tradycyjnej technologii" (wiem, że to głupie sformułowanie, ale nie wiem jak to się fachowo nazywa)?
co konkretnie w tej technologii jest gorsze niż w tradycyjnej?


@kazimierz-wardecki: wiązanie ścian np. To bardzo zbliżone do wielkiej płyty jest.

no właśnie, jak wyżej pytałem, o co chodzi tymi niewygórowanymi wymaganiam


@kazimierz-wardecki: masz tylko proste, szablonowe projekty bez możliwości wprowadzania zmian

gdzie jest przewaga "tradycyjnej technologii"


@kazimierz-wardecki: w elastyczności. Możesz dostosować dom pod siebie. Zwłaszcza z projektem indywidualnym.

Tradycyjnie możesz postawić dom przeciętny energetycznie jak i dopicować go
@kazimierz-wardecki: trochę przesadzacie ludzie 120 lat temu stawiali drewniane domy bez fundamentów na klepisku i dopiero teraz się rozpadają o ile nie były konserwowane, te konserwowane nadal stoją, większość domów stawianych dziś przeżyje właściciela niezależnie od technologii
Wszystko jest trwałe i wyskiej jakości, tylko trzeba odpowiednią firmę znaleźć, przemyśleć projekt no i odpowiedniej jakości beton wybrać. I oczywiście podpisać dobrą umowę.


@kazimierz-wardecki: Te warunki dotycza praktycznie kazdej technologii budowy. Jak juz znajdziesz odpowiednia firme, przemyslisz projekt i stworzyc dobra umowe to ja bym szedl w standardowe technologie.
@kazimierz-wardecki: tak to prawda

Sam będę budował z taka firma która stawia z keramzytu prefabrykowanego (to jest 70-80% keramzytu + beton).
Rozmawiałem z ludźmi którzy mają od nich dom, stawiają w 3-6 miesięcy do stanu deweloperskiego

Jest to technologia bardzo precyzyjna więc żaden Zenek bębenek nie #!$%@? Ci nic na budowie, ściany są idealnie gładkie, instalacje przyjeżdżają na gotowo, dlatego projekt jest super istotny

Budowa jest droższa ale trwa krócej, więc