Wpis z mikrobloga

@rzzz: GPW jeszcze pół roku temu spadło do notowań na poziomie sprzed 10 lat , a mieszkania są zdecydowanie wyżej.
Ludzie nie wierzą giełdzie, a patrząc po akcjach jakie się dzieją np. na elektrociepłowni będzin wcale się nie dziwię, że tak jest.
  • Odpowiedz
@rzzz: kurna to ja posiadam 4 konta maklerskie (łącznie 8 różnych rachunków) i 0 kurników na wynajem. a powinienem posiadać 13 kurników licząc z proporcji
  • Odpowiedz
@szcz33pan: Przecież możesz sobie kupić zagraniczne akcje XD Brak inwestowania na giełdzie nie wynika z tego, że nie ma możliwości, tylko że nosacze są na postkomunistycznym etapie rozwoju ekonomicznego pt. "kurnik inwestycyjny". Nosacze nie potrafią dobrze klikać na smartfonie a co dopiero konto maklerskie obsłużyć. A kwadrat pod najem to idea którą złapie nawet upośledzony XD
  • Odpowiedz
na bank w Polsce konto maklerskie ma tylko ok. 500k ludzi


@MurLand: A ile ma mieć? XD Niech będzie i 3 miliony. To i tak krotność mniej niż Amerykanie, gdzie co kurła drugi ma jakieś akcje na giełdzie.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@piotre-gie
@MurLand: jest dłuższy wpis na inewstomat.eu "Dlaczego Polacy nie inwestują" + query do google ile ludzi w US jest landlordami. Wiadomo, że to zgrubne szacunki, dlatego ostrożnie taguje #idzd
Ale i tak koparka opada....
  • Odpowiedz
Przecież możesz sobie kupić zagraniczne akcje XD Brak inwestowania na giełdzie nie wynika z tego, że nie ma możliwości, tylko że nosacze są na postkomunistycznym etapie rozwoju ekonomicznego


@mickpl: pełna zgoda. Sam kupuje, ale w zasadzie przez DM to jest dostępne dopiero od kilku lat. Staram się przedstawić po prostu punkt widzenia ludzi.
Mieszkania na wynajem można kupować od upadku komuny czyli tak 10x więcej czasu.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 4
@MurLand: No i co z tego? 90% ludzi którzy otwierali w XTB pewnie już miało rachunki w Bossie, Aliorze czy innym mBanku... Jak nie chce ci się czytać to po kiego dyskutujesz.
  • Odpowiedz
@rzzz: chce mi się 7.1% Amerykanów jest oficjalnie landlordami i czerpie z tego tytułu zyski dane z 2022.

Pomyliłeś się tylko o jakieś 5 milionów ludzi.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@MurLand: też to widziałem, ale nie umiesz w liczenie albo w czytanie.

10.6 million Americans had declared rental income when filing taxes. In other words, around 7.1% of tax filers could be landlords.


Teraz gugluj US population i potem podziel.
  • Odpowiedz
@rzzz: racja nie doczytałem, że chodzi tylko o tax fillers sprawdzałem na szybko bo te dane wyglądają kompletnie niewiarygodnie ale 3% by się zgadzało w tym wypadku
  • Odpowiedz
GPW jeszcze pół roku temu spadło do notowań na poziomie sprzed 10 lat , a mieszkania są zdecydowanie wyżej.


@szcz33pan: GPW jest mocno dywidendowe, dlatego kursy tak nie rosną. Ale dywidendy to też przecież zysk, którego na wieloletnim wykresie nie widzisz.
  • Odpowiedz
ja co kwartał dywidendę z bp dostaje. nie ma na bananie takiej spółki xD


@LittleOpa: a po ile procent rocznie? Na bananie to masz i po 10% wartosci akcji a i wiecej. Ja nie lubie dywidendowych bo dywidendy mam podwojnie opodatkowane chorymi stawkami, ale cos mi tam wpada. Tylko z zachodnich jest to po kilkadziesiat euro a jak rok temu taki torpol wlecial to bylem w szoku i pomimo tego ze
  • Odpowiedz