Wpis z mikrobloga

Wagner oddelegowany na „ćwiczenia” 4 km od granicy z Polską, putin wygłaszający tyradę o Polsce, kartofel nagle jedzie do Petersburga na spotkanie, coraz więcej puzzli się łączy, przypomina to czasy na krótko przed Ukrainą

#wojna #rosja #bialorus #polska #ukraina
  • 84
  • Odpowiedz
  • 8
@cloud7: nawet se nie zdajecie sprawy jak łatwo taka strzelanina gdzieś tam na granicy może przerodzić się w wojnę, mogilizacje i wywalanie was za fraki z domu na rzeź
  • Odpowiedz
@mial85: + w 2022 Ukraińcy mówili, że nie będzie żadnej wojny, choć cały świat wstrzymywał oddech.

Aktualnie jestem na innym kontynencie, wczorajszą noc i dzisiejszy dzień spędzam przed TV i już na kilku stacjach słyszałam o Wagnerze i Białorusi.

I to nie tak, że chcę wojny, nie. Jednak same głowy NATO mówiły, że rosja jest zagrożeniem, a tutaj się totalnie nie docenia rosji. Choć może też trochę inaczej na to patrzę...
  • Odpowiedz
  • 0
@robertkk: szkoda #przegryw bo zamiast klikać w kąkuter będą zdychać w okopach i płakać że nie mogą jechać bo jak mają zostawić swoją jednoosobową firmę która każdy będzie miał w doopie
  • Odpowiedz
  • 0
@mateo_olsztyn: gdyby kartofel odmówił udziału w wojnie to by wyleciał z okna a zamiast niego putas by zainstalował takiego co by nie odmówił, więc taki był plan żeby przygotować atom i wszystko żeby było czym straszyć Ameryke przed ingerowaniem za mocno a teraz mogą zająć się Polską
  • Odpowiedz
  • 12
jak łatwo taka strzelanina gdzieś tam na granicy może przerodzić się w wojnę


@mial85: pokażesz mi taki przykład z historii? strzelaniny, która przerodziła się w wojnę wbrew woli zaangażowanych stron?
  • Odpowiedz
  • 355
@mial85 boisz się i trzęsiesz się? Ledwo im idzie z najbiedniejszym krajem Europy, a będą atakować kraj NATO XDDDD szansę na atak Rosji/Białorusi czy meneli Wagnera (te dwa ostatnie to już w ogóle Himalaje absurdu) wynoszą 0,0%
  • Odpowiedz
@mial85 W ogóle nie przypomina. Przed inwazją ruscy zbierali ludzi i sprzęt ponad pół roku i to był dziesiątki tysięcy ludzi i setki pojazdów a nie paruset najemników którzy dopiero co próbowali zrobić zamach stanu.
  • Odpowiedz
@Joii: A może to wcale nie chodzi o powodzenie "misji"? A na przykład o odciągnięcie krajów NATO od wsparcia Ukrainy.

Serio, nie wierzę w to, że to wszystko się dzieje bez przyczyny. Moja ciocia, która mieszka na Białorusi jak zawsze śmiała się z Łukaszenki tak od ponad roku panuje narracja, że Polska planuje atak i ona, jak i wielu innych w to wierzą.
  • Odpowiedz
pokażesz mi taki przykład z historii? strzelaniny, która przerodziła się w wojnę wbrew woli zaangażowanych stron?


@JPRW: Zamach na arcyksiecia Ferdynanda.

Jednakże nie uważam, że teraz Polska wejdzie do wojny przez jakąś strzelaninę na granicy. Podejrzewam, że ani Białorusini, Rosjanie ani my tego nie chcemy.
  • Odpowiedz
  • 0
@VAPORUMBAN: ale Ty zdajesz sobie sprawę że Ukraina jest 2x większa i miała 300 tysięcy wojska, tym co mają na Białorusi i Kaliningradzie mogą spokojnie zacząć a później dowozić
  • Odpowiedz
  • 7
@peszek_leszek w jaki sposób miałoby to odciągnąć kraje nato od wsparcia Ukrainy? xD No, nie dzieje się bez przyczyny, bo przyczyna jest bardzo prosta. Sianie paniki i próby destabilizacji w tani i właściwie to nawet nie kontrowersyjny sposób
  • Odpowiedz