Wpis z mikrobloga

@fuechsinn: to jak najbardziej ale nie można mieć pretensji do krawężnika że kryminalny w godzinę po zdarzeniu nie zrobił oględzin monitoringu do którego nawet nie miał dostępu. Spokojnie za jakiś czas biometria taka jak w Chinach na kamerach publicznych wejdzie do powszechnego użytku również w krajach UE i takie problemy to już nie będzie problem :| do tego potrzeba skutecznych (no i jak widać zamordystycznych wolnościowo) narzędzi których w Polsce po
@axelrodi:

To nie jest tak, że policjanci siedzą na dupie i nic nie robią. Ja mam lepsze rzeczy do roboty, ale mniejsza o to. Tylko ci policjanci naprawdę mogli w tym czasie naprawdę komuś pomóc, zamiast wypisywać papiery do ubezpieczalni.


Oczywiście, oni dużo robią, TYLKO akurat nie to, co najważniejsze dla zwykłego człowieka, z którego podatków są opłacani. Owszem, robią, siedzą i polują na jadących za szybko na tymczasowym zakazie 50km/h
@Reanef: Super, tyle że nie taki był zamysł mojej wypowiedzi. Nie oceniam konkretnego działu, a policję jako całość w ich działaniach (lub ich braku), bo inaczej będzie przerzucanie "a my to robimy, tam w dochodzeniowym nic nie robią", to już jest ich problem wewnętrzny, na którym traci zwykły człowiek
@GlodnaCykada: no to Ci mówię że niestety ale nie mamy (jeszcze) jako kraj narzędzi jak w Chinach żeby takie tematy załatwiać od ręki. Jak będą to będziemy mieli jako społeczeństwo inne problemy z władzą a nie tylko brak personelu do natychmiastowego rozwiązywania tego typu problemów
pan policjant stwierdził że jeśli nikomu nic się nie stało to można było spisać oświadczenie zamiast ich wzywać xDzD


@Blazeoconnor: oni zawsze tak mówią a potem ubezpieczyciel powie "sorry, nie było policji to nie wypłacimy odszkodowania bo to podejrzane".
@Blazeoconnor twoja sprawa jest obok 60 spraw w tym miesiącu u jednego dochodzeniowca. Dodatkowo, żeby ściągnąć nagranie z monitoringu i je zabezpieczyć to musi iść oficjalna ścieżką, a nie, ze se policjant przyjedzie i weźmie na pendrive nagranie.