Wpis z mikrobloga

Wojczal zawsze na propsie!

przewidział m.in. wojnę z rocznym wyprzedzeniem (o ile dobrze pamiętam)


@Nie-mam: To prawda, artykuł Wojczala z 2019: Do 2022 roku Rosja wywoła wojnę w Europie lub na Bliskim Wschodzie
@Nerlo_ajcats: Ponadto ma jednoznaczną opinię na temat tego czy to nasza wojna: To jest nasza wojna!

Jednak nie zgadzam się z nim do końca że Wołyń to tylko "nic nie kosztujący symboliczny gest". Tylko 5% Ukraińców nazywa
harcerz - Wojczal zawsze na propsie!
przewidział m.in. wojnę z rocznym wyprzedzeniem ...
@pogromca_indianin: "nie jest gotowa nawet na symboliczny gest" - Zełenski uczestniczył w nabożeństwie ekumenicznym w katedrze w Łucku w 80. rocznicę rzezi wołyńskiej, jest też wpis, że oddaje hołd ofiarom tej rzezi - wiem, że to nie jest jeszcze to, no ale nie wmawiajcie, że to nie jest symboliczny gest
świetny publicysta czy tam analityk, przewidział m.in. wojnę z rocznym wyprzedzeniem (o ile dobrze pamiętam)


@Nie-mam: znacznie wcześniej.
Szkoda, że przez półtorej roku nie zauważył jak nas nasze braty posuwają. Taki świetny publicysta...
Jednak nie zgadzam się z nim do końca że Wołyń to tylko "nic nie kosztujący symboliczny gest". Tylko 5% Ukraińców nazywa te wydarzenia czystką etniczną. Reszta sądzi że to był dwustronny konflikt. Jeżeli Zełenski potępi UPA za czystkę etniczną to nazwą go zdrajcą. Tak naprawdę ukraińska opinia publiczna jest tutaj największym hamulcowym.

@harcerz:
Sorry, ale mylisz przyczynę ze skutkiem - to nie opinia publiczna ma wpływ na stosunek władz do Bandery
Fennrir - >Jednak nie zgadzam się z nim do końca że Wołyń to tylko "nic nie kosztując...

źródło: zobrazhennia_viber_2022-05-05_17-29-17-513

Pobierz