Wpis z mikrobloga

A jak odnosi się ten zapis do tej sytuacji: "przepis ust. 1 pkt 3 dotyczy także pojazdów pustych w drodze po ładunek lub w drodze powrotnej z rozładunku"? Takie cos jest zawarte w rozporządzeniu ministra transportu z dnia 31 lipca 2007 roku
@gazozaur właśnie też mi się tak wydaje ale nie jestem w 100% pewny a kasy na mandat trochę szkoda, tylko mam zrzutkę i w sumie pusty na bazę będę zjeżdżał i nie wiem jak to interpretowac. Jakbym leciał z towarem na bazę z Niemiec to bez problemu ale po zrzutce u klienta już nie wiem czy zakaz mnie nie będzie obowiązywał
@cichy7021: Na bazę z zagranicy możesz na bank:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU
w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach
z dnia 31 lipca 2007 r.
...
5) pojazdów powracających z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
@cichy7021: tam jest napisane "2. Przepis ust.1 pkt 3 dotyczy tagże...)"czyli ten zapis nie jest przepisem a odnośnikiem do przepisu ustawy 1 punkt trzeci czyli jest potwierdzeniem że pusto nie można jeździć a zapis sam w sobie nie jest wyjątkiem to bardziej informacja.
@cichy7021: dlatego jak wracam z zagranicy i jest jakaś pesja żeby na zakazie rozładować to mówię stanowcze nie chyba że żelazo tam zostawię i załatwią inny transport dla mnie.Chlop za ten karambol na zakazie dostał karę więzienia i to nie małą sąd orzekł jego nie powinno tam być
No nic Panowie, jak jest zakaz to trzeba stac, myślałem że mi się śmignie i będę szybciej w domu ale niestety... W sumie ten zakaz od 18 do 22 w piątek jest tak średnio pomyslany bo ruch na drogach raczej mały, ale cóż, jak trzeba stać to trzeba
@wezsepigulke: przypadkowy link podałem później był prawomocny możesz znaleźć.Przerazilo to orzeczenie sądu a jeżeli jechał by chłodnia na wylaczenu z zakazu to co?mniejsze straty by uczynił?W uzasadnieniu nie ma ani słowa kto osobówkami stał na pasie ruchu drogi ekspresowej ale jest natomiast stara jak świat regułka policyjna "niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze"To jest sąd?To jest sędzia?
@Jopek1974 właśnie dlatego myślę o przebranzowieniu coraz bardziej, mimo że długo kierowca nie jestem ale długo w logistyce już siedzę i zaczyna mnie to już dobijać coraz bardziej, cały czas gonitwa i pretensje, chyba trzeba zmienić branże