Wpis z mikrobloga

@Multiwitamina-_: chłopie ale jak ta niekosmiczna kwota będzie sobie leżała dalej w formie makulatury od NBP, to będzie jeszcze bardziej niekosmiczna bo ją inflacja #!$%@? codziennie.
Nie wiem, może źle się wyraziłem. Awaryjne w sensie takie coś co sobie ma leżeć na kiedyś tam.
@HuGho: absolutnie sie nie zgadzam. Gość nic nie wie o monetach, chce schować troche kasy w złocie albo srebrze a wy go pakujecie od razu w Premium które jest raczej dla osób zajaranych numizmatyka i tematem. Ja kupuje różne monety, ale mnie cięgnie do numizmatyki, monety zawsze mi się podobały, gdyby chodziło o kruszec- brałbym najtańszy bulion. A dla spekulacji to może iść do kryptowalut, giełdy czy kasyna a tutaj ma
@nicspecjalnego: Ależ jakie premium?! No proszę cię. Co to za spekulacja kupić monety z jakiejś serii? One nie stracą wartości z uwagi na wahania ceny kruszcu, co może nastąpić w przypadku bulionówek.
One nie stracą wartości


@HuGho: no tak. pewniaczek. to jakie to serie dają w 100% zysk? bo akurat inwestycja w kruszcze to jedna z najbardziej zachowawczych opcji.

czy złoto czy srtebro... złoto będzie lepiej wyceniane w "złych czasach", srebro będzie drożeć gdy produkcja będzie lecieć do góry, bo większość zastosowań ma w kluczowych sektorach gospodarki, a globalny popyt coraz częściej przewyższa podaż, mało tego, za kilkadziesiąt lat może się skończyć

przecież
no tak. pewniaczek. to jakie to serie dają w 100% zysk?


@nicspecjalnego: Mam różne serie monet i jeszcze nie trafiłem na taką, która straciłaby na wartości w miarę upływu czasu. Bardziej bym pytał jakie serie mogą stracić na wartości. Oczywiście jeśli chodzi o mennice zagraniczne. Niestety w Polsce mamy dziwną tendencję do wznawiania nakładów, jak się januszexy w mennicy połapią, że coś jest popularne.
@HuGho: Rozumiem cie, ale nadal - jak sam piszesz to wymaga jakiegoś rozeznania rynku, "inwestycja w srebro" to co innego.

Podobnie można pisać
o giełdzie: po co NASDAQ100 jak można wyszukiwac jakieś obiecujące small cap,
w krypto: Bitcoin, szukaj altów dają szybszy wzrot
itd
po srebro musiałbyś się wybrać do Estonii


@LeniwiecPracoholik: nieaktualne.

natomiast z tym vatem też jest błędne rozumowanie. Tak, płacisz VAT, ale ta wartość "zostaje". Wartość cały czas uwzględniać będzie podatek.

Do tego wielu sprzedawców korzysta z VAT- MARŻA