Wpis z mikrobloga

Minął 26. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 4 wypadki śmiertelne w których zginęły 4 osoby.

131 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
141 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
18 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyły.

Czyli w trakcie wakacji w 149 wypadkach zginęło w sumie 159 osób.

W poprzednim roku statystyki po 26. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
6 wypadków śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
145 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
160 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
214 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
8.101 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

81 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
1.830 wypadków drogowych od początku wakacji

90 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
2.121 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
0 utonięć w ciągu ostatniej doby
65 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robie, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 26. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 4 wypa...

źródło: 1-392529-26

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@eSUBA94: bo podwójna ciągła "parzy".
Wolą tamować ruch, bo przecież jak ktoś namalował ciągłą, tzn, że jej przekroczenie stanowi "śmiertelne" niebezpieczeństwo.
I nawet ciągnika, czy rowerzysty nieraz nie wyprzedzą, co zajęłoby im ułamek sekundy.
  • Odpowiedz
@derigen90: jak nie znasz miejsca to ciągła Cię informuje że coś się może stać. Ja mam znak stop który ignoruję w mojej okolicy bo znam drogę i wiem gdzie trzeba patrzeć ale jak jadę w inne miejsca to na stopie zawsze staję i się rozglądam 2 razy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Salido w sobotę utonęła moja znajoma z pracy na Śląsku. Dopiero dzisiaj byłem w pracy i się dowiedziałem. Przewinalem tag i widzę, że nie dodałeś tego wypadku, to dobrze. Nigdy nie chciałem zobaczyć tej migającej kropki, widząc że to ktoś kogo znałem.
  • Odpowiedz
często jadę traktorem który ma 45kmph i prosta droga i nawet zjeżdżam na pobocze połową traktora ale za cholere nikt nie wyprzedzi bo linia na prostej drodze i lewy pas pusty


@eSUBA94: może im się po prostu nie spieszy?
  • Odpowiedz
bo podwójna ciągła "parzy".

Wolą tamować ruch, bo przecież jak ktoś namalował ciągłą, tzn, że jej przekroczenie stanowi "śmiertelne" niebezpieczeństwo.

I nawet ciągnika, czy rowerzysty nieraz nie wyprzedzą, co zajęłoby im ułamek sekundy.


@derigen90: specjalnie wtedy nie wyprzedzam żeby tacy #!$%@? kierowcy jak ty jeszcze bardziej się #!$%@? i wyginali tą swoją szyjkę z pustym łbem coraz mocniej.
Krupier - >bo podwójna ciągła "parzy".
Wolą tamować ruch, bo przecież jak ktoś namalo...

źródło: e0ea960b853d623fbac4bb3ef83f600ea9d88ad61cd5d155d700ffd6d7f69243

Pobierz
  • Odpowiedz
@Krupier: Ale żeś się tutaj odpalił miernoto drogowa xD

Pięknie pokazujesz nieznajomość przepisów.

Powiedziałeś już mireczkom jak do rowu wjechałeś, bo było mokro a ty musisz zapieprzać? xD
  • Odpowiedz
Wolą tamować ruch, bo przecież jak ktoś namalował ciągłą, tzn, że jej przekroczenie stanowi "śmiertelne" niebezpieczeństwo.

I nawet ciągnika, czy rowerzysty nieraz nie wyprzedzą, co zajęłoby im ułamek sekundy.


@derigen90: ciesz sie że na koniu nie jezdzisz
wyprzedzanie to nie obowiazek, nie kazdy musi sie spieszyc
  • Odpowiedz
@Krupier: Na pewno lepsze niż twoj zakichany C1 co to pod górę nie może podjechjać i robisz pod siebie xD

wyprzedzanie to nie obowiazek, nie kazdy musi sie spieszyc


@Invisiblinio: Jeśli nie potrafisz dostosować się do średniego ruchu złożonego z przeciętnych kierowców to po prostu nie jeździj.
  • Odpowiedz
@Invisiblinio: Jesli ty dostajesz od normy i przez wadziez ogółowi to ty jesteś tym głupim.

Poza tym samo takie stwierdzenie że ty masz wszystkich w dupie wiele o tobie mówi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Invisiblinio: Czyli sam jesteś idiotą, który ma w dupie innych ludzi. Typowy przykład szeryfa, który wszystkim robi na złość bo walczy ze swoją chorobą psychiczną xD

Masz dzbanie jechać tak jak wszyscy jadą, bo na tym polega podstawowa zasada bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
  • Odpowiedz