Wpis z mikrobloga

Mirasy,
To normalne, że opona po pół roku i 2000 km ma takie pęknięcie na całym obwodzie? Gruby nie jestem, jeżdżę po asfaltach. Ostatni raz coś podobnego miałem po kilku latach (człowiek młody i głupi był to nie zwracał uwagi na bezpieczeństwo...). Jeździć, obserwować czy jednak wymieniać i pisać reklamację?

Opona Vittoria Zafiro 25c.

#rower #szosa
Pobierz
źródło: IMG_20230718_181412
  • 5
opona po pół roku i 2000 km ma takie pęknięcie


@Ogau: nie wiesz czy ta opona ma pół roku a przebieg za mały na takie zmiany. Normalna sprawa, guma z czasem parcieje. Wszystko zależy od tego kiedy została wyprodukowana, jakiej jakości jest guma i jak była przechowywana u producenta/dystrybutora/sklepie. Dlatego samochodowe opony mają datę produkcji na oponie, szkoda że w rowerowych tego nie ma. Jeżeli kupiłeś ją pół roku temu to
@GrubyKociol: opony obie wyglądają tak samo. Kupione na nowym rowerze. No nic, potwierdziłeś tylko moje przypuszczenia. To dopiero 4 reklamacja związana z tym rowerem. Muszą mnie tam lubić. Po 2 latach opiszę ten januszowy sklep. Na razie nie chcę sobie robić pod górkę, bo coś czuję, że to nie ostatni raz( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GrubyKociol: rękojmia wleci. W żadne gwarancje się nie będziemy bawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rower Orbea. Polecam, jak ktoś chce mieć krzywe koła w nowym rowerze i dowiedzieć się przy okazji, że na pewno kłamie i być traktowanym jak oszust przez panią przedstawiciel. W końcu żeśmy się dogadali, jak sklep i durną babę z Orbei nastraszyłem zwrotem na podstawie niezgodności z umową, ale niesmak pozostał ( ͡