Wpis z mikrobloga

#internet #internetmobilny #pytanie #pytaniedoeksperta

Kolega szuka oferty internetu mobilnego, który chciałby stosować jako "zwykły", w komputerze, gdyż ma bardzo kiepskie łącze u siebie. Nie ma możliwości podpięcia światłowodu ani poprowadzenia czegoś po kablach telefonicznych, więc zostaje chyba tylko to. Możecie coś polecić? Nie znam się zupełnie. Zależałoby mu na transferze miesięcznym przynajmniej 200 GB.
  • 6
  • Odpowiedz
@NuovoGioco: 1. sprawdza jakie nadajniki ma nablizej; btsearch.pl
2. niech weźmie 4 startery plus/play/orange/tmo, takie tam po 5zl . sprawdzi jak to dziala
3. jak nie będzie śmigało LTE /4g lub może i 5G - antena zewnętrzna i jakiś router. operatorzy maja takie w ofercie
  • Odpowiedz
@NuovoGioco: skip 1. go to 2.
jest to ma być MOBILNY, czego nie napisałeś. to ofert masa. ma wybór urzedzenia
- dzyndzel USB ( właściwie to tylko PC
- taki mobilny rozterek z wifi ( który prfereuje ) mniej więcej paczka fajek. może podpiąć i kompa z wifi i jakiś tablet

punkt 2 aktualny, niech sprawdzi tam gdzie spędza najwiecej czasu

ja właściwie testowałem/mialem/mam wszystko. PLAY ostatnio sporo BTSow stawia, nawet
  • Odpowiedz
  • 0
@msr99: Napisałem, że mobilny. Chodzi po prostu o jakikolwiek internet, który działa, bo jak wspomniałem - ma bardzo złą jakość łącza na miejscu, światłowodu nie da się podłączyć na chwilę obecną, ani nic innego, a potrzebuje na już. Wspomniałem również, że się nie znam, oczekiwałbym po prostu jakichś konkretnych propozycji na stronie operatorów, żeby sobie wybrał. Gdybym się znał i umiał się posługiwać mapami BTSów i innymi takimi rzeczami to sam
  • Odpowiedz
pojecia nie mam. zdajesz sobie sprawę ze zasięg może być w jednym miejscu super, a 1/2 km dalej już dupa zbita ? :)
Zaczyłbym od PLAY. starter kosztuje pewnie z 5 zł.
  • Odpowiedz