Wpis z mikrobloga

@ProstyRolnikZPodlasia: to jest właśnie dziwne choć może nie? Ja w domu też mam ściany pokryte karongipsem ale nieraz w nie stuknąłem raz się przewróciłem na ścianę i ani ryski tylko syf na farbie został. Zauważyłem że amerykańskie ściany mają pustą przestrzeń w środku i dlatego kartongips się tak dziurawi ale i druga sprawa że ten ich kartongips to chyba jakiejś #!$%@? jakości jest.
  • Odpowiedz
@ProstyRolnikZPodlasia: ja tez zawsze uwazalem te sciany na syf, dopoki nie musialem pociagnac kabla. Pyk, dziura pod gniazdko zrobiona piłką w 2 minuty, kabel do srodka w pusta przestrzen i fajrant.
W europie to oznaczalo dzien kucia, rozprucie sciany, potem latanie tego z powrotem, samo miejsce na puszke to w takiej wielkiej plycie zrobic to zabawa na pol wieczoru
  • Odpowiedz
@ProstyRolnikZPodlasia: - O! A TU MAMY ŚCIANĘ. KOJARZĄ PAŃSTWO NA PEWNO ŚCIANY POLSKICH DOMÓW? GRUBE, SOLIDNE CEGLANE.
- A TU ŚCIANA Z GUWNA. SRAJĄ DO WIADRA, PROSZĘ PAŃSTWA, WSZYSCY Z WIOSKI DO JEDNEGO I POTEM, PAN SIĘ PRZESUNIE, RĘKAMI TO NABIERAJĄ, MIESZAJĄ ZE SŁOMĄ I, UWAGA STOPIEŃ, I LEPIĄ ŚCIANY.
- I TO SIĘ PROSZĘ PAŃSTWA TRZYMA. JEST SOLIDNE, TANIE W BUDOWIE I CO NAJWAŻNIEJSZE! SPEŁNIA SWOJĄ FUNKCJĘ. A W POLSCE?
  • Odpowiedz
A jak przewierciłeś belki drewniane?


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: w dol akurat robilem, przez dziure w scianie spokojnie wsadzilem takie dluzsze elastyczne wiertlo - a ze podloga tez z drewna to bez problemu. Przestrzen miedzy pietrami to tez glownie pustka - wiec tam sobie mozna kabel latwo ciagnac.

Ale w bok nie problem tez, normalnie sie wierci bo to drewno
  • Odpowiedz
Nie wszystkie europejskie ściany są murowane. W Skandynawii też buduje się domy szkieletowe, z tą różnicą, że jakość ich wykonania w porównaniu do tych z USA dzieli przepaść.
  • Odpowiedz
kabel do srodka w pusta przestrzen i fajrant.


@yhbgrobdoivbvwamsv: XD a potem dom idzie z dymem. Kable w tych ścianach można puszczać tylko i wyłącznie w peszlach. Nie ma peszla, nie ma kabla. Przy próbie powieszenia czegoś albo prujesz cała ścianę żeby zainstalować wzmocnienia albo musisz ją pogrubić.
Do tego w ogóle nie mają bezwładności termicznej. Dla jednych zaleta dla innych wada.

Przy planie że mieszkasz gdzieś 10-15,lat i sajonara to
  • Odpowiedz
kabel do srodka w pusta przestrzen i fajrant.


@yhbgrobdoivbvwamsv: XD a potem dom idzie z dymem. Kable w tych ścianach można puszczać tylko i wyłącznie w peszlach. Nie ma peszla, nie ma kabla. Przy próbie powieszenia czegoś albo prujesz cała ścianę żeby zainstalować wzmocnienia albo musisz ją pogrubić.
Do tego w ogóle nie mają bezwładności termicznej. Dla jednych zaleta dla innych wada.

Przy planie że mieszkasz gdzieś 10-15 lat i sajonara
  • Odpowiedz
a potem dom idzie z dymem. Kable w tych ścianach można puszczać tylko i wyłącznie w peszlach.


@j3sion: xD o widze znasz regulacje lepiej niz zawodowi elektrycy i inspektor ktory mi to zatwierdzal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy próbie powieszenia czegoś albo prujesz cała ścianę żeby zainstalować wzmocnienia albo musisz ją pogrubić.


@j3sion: zalezy czego. Bez problemu 20kg powiesisz odpowiednim kołkiem. Jak trzeba cos wiecej to
  • Odpowiedz