Wpis z mikrobloga

Ile raz w życiu zemdleliście? Ja tylko (albo aż) 2 razy, raz jak byłem u rodziców oglądałem sobie coś na iPadzie cały dzień i nagle musiałem się wysikać, więc poszedłem do toalety, zdjąłem majtki i zgon, prawdopodobnie to przez to, że cały dzień leżałem i nagle wstałem, ale dobrze, że mama nie wszedła do łazienki, bo by był przypał, ja z nagim fiutkiem na podłodze, ale po kilku minutach (w sumie nawet nie wiem jak długo byłem nieprzytomny) wstałem z podłogi i wysikałem się wracając do oglądania Netfixu dalej.

A drugi raz jak zemdlałem było w szpitalu jak pobierali mi krew, taka wizyta kontrolna, od momentu przebicia mi skóry już nic nie pamiętam, dosłownie zemdlałem tylko jak wracałem do świadomości, to słyszałem od pielęgniarka "on wraca", w sumie nawet spoko, biorę to, ja od ZAWSZE boje się zastrzyków i pobierania krwi, zawsze mi szumi w uszach, zaczyna robić się ciemno przed oczami, a raz jak miałem 6 lat to całą poczekalnie swoimi wymiotami zapoczątkowałem xD

W prost mówiąc nie nawidzę igieł.

#igly #szpital #krew #medycyna

Ile raz w życiu zemdleliście?

  • 0 0% (0)
  • 1-4 90.9% (60)
  • >10 9.1% (6)

Oddanych głosów: 66

  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
zero, ale raz mialem ostry zjazd. Mialem wrazenie, ze mi serce zwalnia, czarno mi sie zrobilo i po chwili puscilo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Norskee: Hmm, może wstałeś za szybko. Albo idź do kardiologa.
A miałeś szum w uszach? To pierwszy stan.

Ale to wszystko było przed moją 20stką, teraz mam 32 lata i nie mdleje nawet jak wstanę szybko.
  • Odpowiedz
  • 0
@Norskee: No nie wiem, zemdlenie to symptom czasami, u mnie tylko wstanie za szybko i moja mega fobia przed igłami, ale u Ciebie może być jakiś problem z sercem. Sprawdź to.
  • Odpowiedz
@aptitude Protip: gdy czujesz, że odpływasz - zaciśnij mocno przeponę jak do defekacji. Wzrost ciśnienia w jamie brzusznej może pomóc nie stracić przytomności. Pokręci Ci się w głowie ale nie odpłyniesz.
  • Odpowiedz
  • 1
Protip: gdy czujesz, że odpływasz - zaciśnij mocno przeponę jak do defekacji. Wzrost ciśnienia w jamie brzusznej może pomóc nie stracić przytomności. Pokręci Ci się w głowie ale nie odpłyniesz.


@p0kr4kk_2: A to w sumie ciekawe, zapamiętam na przyszłość! Dziękuje Ci bardzo!
  • Odpowiedz
@aptitude: raz czułem że robi mi się w głowie lekko i zwęża pole widzenia jak robiłem martwe ciągi rano na czczo w trakcie odchudzania ale chyba pomagało właśnie to oddychanie przeponowe bo właśnie w trakcie ćwiczeń tak się stabilizuje mięśnie tułowia
  • Odpowiedz
  • 1
Protip: gdy czujesz, że odpływasz - zaciśnij mocno przeponę jak do defekacji. Wzrost ciśnienia w jamie brzusznej może pomóc nie stracić przytomności. Pokręci Ci się w głowie ale nie odpłyniesz.


@p0kr4kk_2: W sumie potrenowałem, twoje wskazówki, ale niestety nie mam jak je wypróbować, bo nie mdleje. ale zapamiętałem, jak skorzystam z twojej wskazówki to dam znać

W sumie, mógłbym iść do szpitala aby pobrali mi krew, w celu zemdlenia i przetestowania twojej wskazówki, ale nie chce mi się jechać ponad
  • Odpowiedz
  • 2
0 chociaż raz byłem bardzo blisko, bo już mi się robiło ciemno przed oczami z gorąca i odwodnienia.


@Glikol_Propylenowy: To prawda, u mnie najpierw szumi w uszach, potem ciemno przed oczami i bardzo gorąco się robi, potem zgon. Ale za bardzo nigdy nie miałem odwodnienia.
Zgoń trwa jedynie z 5-20min.

Trochę jak Blackout po zbyt dużo alkoholu. Totalnie nic nie pamiętasz.
  • Odpowiedz
  • 1
@Glikol_Propylenowy: Ja niestety nigdy nie dowiem się, ile trwał mój zgon za pierwszy razem, byłem zbyt bardzo przerażony aby sprawdzić godzinę na iPadzie, bo nie wiedziałem co się właśnie ze mną wydarzyło, z dzisiejszego punktu widzenia, to po prostu za szybko wstałem i to cała tajemnica.

Ale co ciekawe, po 30scie, nawet jak wstanę szybko już nie mdleje. Naprawiło się wszystko. Co rok staję się bardziej zdrowy a to super
  • Odpowiedz