Wpis z mikrobloga

#kononowicz Kilka faktów o procesie tysiąclecia, bo może nie każdy widział:
1. Pozew cywilny, o zniesławienie, czyli klasyka. Terminu nie wyznaczono jeszcze.
2 Pozwani solidarnie: ja, naczelny oraz redakcja.
3. Powód wniósł także o zabezpieczenie w postaci umieszczenia nad dwoma kwestionowanymi reportażami wzmianki o tym, że jest pozew. Zgodziliśmy się bo czemu nie.
4. W takich sprawach często, na wniosek powoda, sąd może wyłączyć jawność rozprawy. Dzieje się to tuż po rozpoczęciu procesu, czyli zawsze kilka chwil na początku on i tak jest jawny. Po uwzględnieniu wniosku powoda sąd może wtedy wyprosić dziennikarzy/zwykłych widzów z sali. Tak było np. na procesie Natanka link:https://gazetakrakowska.pl/czerwone-peleryny-przed-sadem-ksiadz-natanek-oskarzony-o-znieslawienie-dzieci-z-in-vitro-ruszyl-proces-zdjecia-wideo/ar/c1-16259437
5. Kwestionowane przez powoda są dwa teksty o uniwersum. Ten duży ostatni https://gazetakrakowska.pl/rzadowa-dotacja-na-pijackie-libacje-i-onanizm-u-kononowicza-sprawdza-czy-patostreamer-z-poludnia-polski-go-wykorzystuje/ar/c1-17031053 i ten https://wadowice.naszemiasto.pl/komentarz-do-czego-sa-zdolni-ci-ludzie-kononowicz-w/ar/c15-8834885
6. Powód chce skasowania tekstów, przeprosin, hajsu
7 Jest też jakieś 80 proc. szans, że rozprawa będzie tylko online, sądy tak ostatnio robią bo szybciej i taniej
8.W sprawie o której pisałem. Ze względu na moje dobro :} na razie nicki( nie chodzi o całą aktywność ale konkretne wpisy z konkretnego dnia, na liście kilkanaście nicków) zostaną tajemnicą ( wyjaśniono mi, że nietypowi też czytają tag).Ma to sens. Pewne jest że prokuratura nie znalazła interesu publicznego w ustalaniu waszych danych więc powód może już tylko ustalać je na własną rękę /koszt i na razie tego nie zrobił a wątpię czy pan Białek będzie mu w tym pomagał jak tego dobrze nie uzasadni.
9. Piszę jak jest, bo często bywało tak, że różni ludzie walili tu różne farmazony i o przebiegu procesów np. olgierda bardzo mało wiadomo a to nie tak że nie wolno niczego mówić i to tajemnica państwowa. Nie wolno tylko mówić jak czegoś zabroni sędzia albo nasz pełnomocnik.
10. Mleczne kanały dają na czysto średnio kilkanaście tys. miesięcznie info z 1 ręki od hehe "dzielnicowej" zwanej zieloną prawniczką z wykopu. I mam to na piśmie.
Jak coś chcecie wiedzieć to pytajcie. Kilka screenów poniżej #patostreamy
bezpravkano207 - #kononowicz Kilka faktów o procesie tysiąclecia, bo może nie każdy w...

źródło: bielsko

Pobierz
  • 30
@bezpravkano207: Wszystkim w grupie kilkunastu użytkowników chcę pogratulować tego, że mówieniem prawdy doprowadziliście oblecha do takiego stanu że aż musiał o was w pozwie o zniesławienie wspomnieć. Czekamy aż listę będzie można opublikować, bo na pewno będzie się tym okuratnym ludziom lepiej z tą świadomością spało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bezpravkano207: tak z ciekawości, czy punktu trzeciego nie możnaby wykorzystać przeciwko parze ze smykałką od boga do zarządzania menelami? W sensie wrzucić artykułów jeszcze raz z aktualizacją mówiąca o pozwie ( ͡ ͜ʖ ͡)
A drugie moje pytanie to czy w całej historii redakcji był jakiś bardziej nietypowy pozew niż od górskiego diabełka?
W sensie wrzucić artykułów jeszcze raz z aktualizacją mówiąca o pozwie


@Bigticket: one przecież cały czas są, nikt nigdy ich nie usunął. Cenzura prewencyjna to chyba tylko w Moskwie. Jest dokładnie tak, jak chcesz, z aktualizacją w pierwszym akapicie.( ͡° ͜ʖ ͡°)
edit. chyba, że chodzi ci o to co napisałem powyżej. To nie można juz nic zmieniać w treści ani nawet nie wypada, żebym w czasie
@bezpravkano207: niee, mi chodziło o to żeby wrzucić je drugi raz żeby ludzie znów klikali a koński odwłok piekło asz asz. Ale podejrzewam, że to nie wchodzi w grę z kilku względów.
Z tym bogaczem to trochę śmieszne ale w sumie wydaje mi się mniej odklejone od pozwu CEO, który musiał zrezygnować z pracy i mieszkania w większym mieście przez hejt wykopków. Co najśmieszniejsze napędzany rzekomo przez twoje artykuły tak jakby
Jest też jakieś 80 proc. szans, że rozprawa będzie tylko online, sądy tak ostatnio robią bo szybciej i taniej


@bezpravkano207: coś mylisz lub ktoś Cię w błąd wprowadził. Nie ma czegoś takiego jak "rozprawa tylko online". Każda rozprawa normalnie odbywa się na sali sądowej i każdy może się na nią stawić stacjonarnie (także publiczność) bo póki co pan państwo kupuje laptopy jedynie dla czwartoklasistów ¯\(ツ)/¯

prokuratura nie znalazła interesu publicznego w
Mylisz postępowanie karne z cywilnym nawet jeśli piszesz o dwóch różnych sprawach (nie mam pewności bo pkt 8 napisany jest dość bełkotliwie). Na wniosek powoda Sąd w postępowaniu cywilnym może wykop zobowiązać do przedstawienia danych umożliwiających identyfikację użytkowników portalu.


@mike-mo:
Chłop najpierw chciał zrobić wykopkom karną ( wizyta w Katowicach).

Prokurator mówi, żeby sam sobie poszukał danych osobowych, bo nie ma podstaw by angażować w to śledczych i żeby se założył
@bezpravkano207: widzisz ja Cie w ogóle powiem szczerze nie kojarze ale przed SDRem (w którym mogłem być, ale jednak ostatecznie zrezygnowałem) dostałem takie info od pewnej osoby blisko powiązanej: "i jednak te zarobki 15020 tys z kanalu", sorry, ale nie sądze, żeby ktoś pod przysięgą w tak nagłośnionych sprawach składał fałszywe zeznania.