Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie szanowne grono.

Czy ubezpieczenie zdrowotne w ofercie PKO BP z prowizją 0.5% można anulować po podpisaniu umowy kredytowej bez konsekwencji?

Niestety mój doradca nie był w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie ponieważ nie dostał jeszcze żadnej oficjalnej oferty i nie chciał mnie wprowadzać w błąd.

Pytam, bo przy kwocie 456 tyś kredytu zapłaciłbym 0.5% prowizji oraz 1,5 tyś ubezpieczenia za pierwszy rok z góry co daje ok. 3,8 tyś kosztów początkowych natomiast w ofercie 2% prowizji miałbym ok. 7,5 tyś kosztów początkowych. Różnica w kosztach to ok. 3,7 tyś więc coś do ugrania jest.

Oczywiście po anulowaniu ubezpieczenia bankowego musiałbym się ubezpieczyć prywatnie co, jak zakładam, i tak wyszło by taniej i na lepszych warunkach.

Pozdrawiam.

#kredyt2procent #kredythipoteczny
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
@dupakowa9999: jeśli sprawa dotyczy kredytu hipotecznego, to dodatkowe ubezpieczenie obniża marżę i rezygnacja z niego może wpłynąć na jej wysokość. Ostateczna informacja będzie zawarta na umowie. Prosimy poczekać aż będzie gotowa, ponieważ każdą umowę przygotowujemy indywidualnie.
  • Odpowiedz
Czy ubezpieczenie zdrowotne w ofercie PKO BP z prowizją 0.5% można anulować po podpisaniu umowy kredytowej bez konsekwencji?


@dupakowa9999: W aktualnych wersjach umowy tego banku jest taka możliwość. Oczywiście konsekwencją jest brak ochrony ubezpieczeniowej.
  • Odpowiedz