Wpis z mikrobloga

Dwa tygodnie temu wyszła książka, w której dziennikarz Bartosz Józefiak wkrada się na te uliczne wyścigi Night Racing, rozmawia z kierowcami, którzy zabili ludzi na drogach po czym odsiedzieli kilka lat, rozmawia z tymi wszystkimi młodymi typkami, którzy myślą, że są nieśmiertelni i jeżdżą #szybkoalebezpiecznie , wydzwania do celebrytów typu Hajto i Kozidrak, aby zapytać ich, jak się czują po zabiciu kobiety na pasach i dlaczego wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu (oczywiście nie odpowiadają), do tego zatrudnia się jako kurier, dostawca Ubera i agent ubezpieczeniowy. No #!$%@?, ta książka wywraca mózg do góry nogami, wszyscy twierdzą, że są niewinni, że to wina pieszych, złych przepisów, wolnojeżdżących, tych co przestrzegają przepisów, rządu bo za wysokie mandaty i nie buduje torów za darmo xD Czaicie, oni naprawdę uważają, że muszą jeździć po mieście, bo tory wyścigowe nie są za darmo. I jak jeden mąż mówią "Przecież wszyscy tak jeżdżą" - stąd tytuł książki.

Ja #!$%@?, jaka to jest mentalna patola! Wszyscy winni tylko nie oni, bo Patryk P. był dobrym kierowcą! Józefiak dokładnie opisał profile tych ziomków, co się rozwalili w Krakowie. Czytałem ją przed wypadkiem i wszystko jest dokładnie tak, jak w książce. Także polecam 8/10

Jest też o patoli w policji tzn. drogówce

#krakow #nightdrive #kierowcy #patrykperetti #wypadekwkrakowie #ksiazka #ksiazki #reportaz #ksiazki
ArmaturaGramatura - Dwa tygodnie temu wyszła książka, w której dziennikarz Bartosz Jó...

źródło: large_wszyscy_tak_jezdza

Pobierz
  • 17
@Precypitat: głównie #!$%@?, ale duży plus za szerokie podejście do tematu.
Np. jeśli zastanawiasz się dlaczego ci młodzi kierowcy jeżdżą drogimi furami 150 km/h przez Kraków i Twoja odpowiedź to "zjeby, chcą poczuć adrenalinę", to Józefiak podchodzi szerzej do tematu - pokazuje, że to często wina rodziców, którzy jarają się motoryzacją i podziwiają za to swoje dzieci, ale nie uczą ich rozsądku i odpowiedzialności. Albo że często w małych miasteczkach jest
@ArmaturaGramatura:

Chciałem się zabrać za tą książkę już, ale w sumie pomyślałem że nic odkrywczego w niej nie przeczytam, ale faktycznie może się myliłem i podziwiam takie szerokie podejście do tematu. Ogólnie ta seria reportaży tego wydawnictwa Czarne raczej trzyma poziom zawsze

Szkoda że ogólne wnioski to wyparcie, racjonalizacja, cope domorosłych kierowców. Wina tych którzy jeżdżą zgodnie z przepisami

Jest też o patoli w policji tzn. drogówce


O tym że w
Np. jeśli zastanawiasz się dlaczego ci młodzi kierowcy jeżdżą drogimi furami 150 km/h przez Kraków


@ArmaturaGramatura: bo moga
bo sa bezkarni
bo ich tatus czy mamusia jest lokalnym biznesmenem albo gangsterem czy tez innym oszustem i maja kontakty i powiazania z lokalnymi politykami, prokuratorami, sedziami czy policja

jak spowoduja wypadek, kogos zabija to nic im sie nie dzieje, wlos im z glowy nie spada
kasta
@ArmaturaGramatura: to jest mentalność konfederaty, a dokładniej szura i nie mówię tego, żeby zmieszać z tematem politykę tylko te podobieństwa są 1:1 np. co szury mówiły i robiły podczas pandemii
@burzopol to w sumie zależy jaka tematyka cie interesuje. Mają różne serie. Ja lubię szczególnie reportaże z dzikich krajów Afryki, Azji.
Z serii amerykańskiej podobało mi się "Niebo jest nasze" o piractwie powietrznym oraz "Imperium księżyca w pełni. Wzlot i upadek Komanczów" i "Serce wszystkiego, co istnieje. Nieznana historia Czerwonej Chmury, wodza Siuksów"

Link do serii wydawniczych(nie wiem czy są podane wszystkie tytuły)

https://czarne.com.pl/katalog/serie