Wpis z mikrobloga

Na Gapciowym lajwie padło pytanie dlaczego Twaronk jest taka wycofana i nie widać jej na gniotach to kiszonkowy Dżolero stwierdził że za dużo jest osób co mówią po Polsku i ona nic nie rozumie i musi sobie jakoś z tym poradzić czy coś w tym stylu.
Mnie ostatnio naszła taka myśl, może Twarożek jest zazdrosny o nową pracownicę?
Ja wiem że kiszonka to nie jakiś loverboy ale no Twaronk nie musi pracować więc jej to pasuje:)
#raportzpanstwasrodka
  • 10
@pelt: Tu na podstawie własnych doświadczeń mogę Tobie szczerze napisać, że większym problemem jest arogancja kleszcza i kamerdynerów niż lenistwo Tharong. Po pierwsze język polski jest masakryczny dla obcokrajowców a po drugie i to w tej sytuacji jest moim zdaniem ważniejsze, gdyby posiadali chociaż trochę kultury posługiwaliby się językiem, który Tharong na pewno w stopniu podstawowym rozumie czyli angielskim. Ja tak robię za każdym razem w sytuacji kiedy mam świadomość, że
dla mnie jest to najzwyczajniej w świecie chamstwo.


@roo-bin: w końcu to Twaróg jest u siebie, a Ropuch i dwa Lokajasy są w tym kraju wyłącznie gośćmi i turystami więc to oni powinni się dostosować, a nie odwrotnie. Zawsze jak jestem wśród osób mówiących w różnych językach to rozmawia się we wspólnym (angielskim). Moja żona uczy się polskiego. Jak jestem w Korei to rozmawiam z rodziną po koreańsku (nie znają dobrze
@roo-bin: Ja mam na to inne spojrzenie. Tharong związała się z Polakiem, więc moim zdaniem powinna choćby trochę liznąć polskiego z szacunku do partnera, tak samo Gapa z szacunku do niej powinien znać khmerski na wyższym poziomie niż "ba ba ba". Nie będę wspominał o DżunQ... Poza tym Tharong od lat uczestniczy w dwóch projektach męża, z których oboje utrzymują się → kanału dla polskojęzycznej widowni oraz od niedawna "home staying"
@Miskagnoju: To prawda oba języki są bardzo trudne z wielu powodów natomiast ja zwróciłem tylko uwagę na to, że jest szansa na kompromis bo przecież każdy z nich w jakimś stopniu potrafi się wysłowić po angielsku.
@roo-bin: tak, obydwoje powinni nauczyć się języka jednak moim zdaniem wisi im to, oni są partnerami tylko, nie żeby dążyli się prawdziwą miłością i też dla obydwu jeden i drugi jezyk jest nieatrakcyjny i nieprzydatny, wiec nie chce im się