Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że cała ta akcja z #poznan przyczyni się do zaostrzenia prawa do posiadania #bron
Jasno i wyraźnie widać, że obecny system nie działa, a pozwolenia wydawane są pochopnie.
Miejsce broni jest na strzelnicy i poza służbami powinien być kategoryczny zakaz posiadania broni.
Również do celów sportowych i myśliwskich.
Chcesz sobie postrzelać, idziesz na strzelnice, pożyczasz broń, strzelasz, zdajesz i wychodzisz.
Żadnej broni w domu czy na ulicy.
#takaprawda #przemyslenia
  • 213
Nóż a broń palna to gigantyczna różnica (szerokie i długie ostrze, a kulka).

@mango2018: gdy ktoś chce cię zabić nożem, dowiesz się, gdy będziesz leżeć na ziemi. Podejrzewam, że śmierć będzie boleśniejsza, niż od broni palnej. Na bliskim dystansie nic nie ma z nim szans. W 2021 roku śmierć od noża poniosły 273 osoby. Ilu od broni palnej? Jest też siekiera.
@mango2018: własnie nie, ogladałem taki talk show nie wiem Late Late Nighy gdzie gość jedzie do Szwajcarii na konkurs w strzelani z broni własnej, impreza, piwko, stoją karabiny, ludzie z pistoletami, dzieci maja własne pistolety - jakoś od 16 lat mozna strzelać i jakoś nikt nikogo nigdy nie zabija, nie ma rozbojów, zabójstw, każdy po strzlenaiu chowa karabin i idzie sie napić piwa, to nie broń zabija ale człowiek
@mango2018: ten wpis to oczywiste prowo, ale powiem, że jeśli przez lata dochodzi do takiej ilości przypadków strzelanin jak w Polsce w przeciwieństwie do USA to znak, że prawo tudzież polska mentalność w tym wypadku działa dobrze
@mango2018 stary.. co ty gadasz !! ? :). przecież jak zaostrzysz prawo do posiadania broni , to trup dopiero zacznie się gęsto ścielić, bo jak zwykły obywatel się będzie mógł obrobić przed napastnikiem w biedrze na zakupach ?;)
@cinu4:

"a jakie znaczenie ma rodzaj użytej broni?"


Tak z ciekawości od ilu zabójstw powinniśmy uznać, jako społeczeństwo, że system wymaga zmiany? Serio pytam, bo możliwe że ten przypadek nie będzie ostatnim.
system nie działa


@cinu4: Owszem, nie działa. Tylko do tej pory dowiadywaliśmy się tego głównie na podstawie działań myśliwych, którzy niby byli sprawdzani porządnie, a i tak nagminnie dochodziło do postrzeleń ludzi i zwierząt domowych.
Więc tak - potrzebne jest zaostrzenie i nie robienie badań na #!$%@?.