Wpis z mikrobloga

#psychologia #problem #zalesie
#psychiatria
Hej. Mam bardzo duży problem z matką, long story short nienawidzi mojej żony, ostatnio oskarżyła ja o kradzież pieniędzy z portfela mojego zmarłego taty... jest dramat, chce by zaczęła się leczyć ale stwierdzila ze pójdzie na terapię jeżeli bezstrony lekarz zbada zarówno mnie jak i ja i stwierdzi kto jest chory i kto potrzebuje pomocy, czy macie jakiegos psychiatrę w warszawie albo woj Mazowieckim kto byłby wstanie takie badanie wykonać? Nie wiem w ogóle jak podejść do tematu...
  • 13
@qwertypiotr: Jej stan psychiczny faktycznie jest tak zły, że sama nie jest w stanie umówić się na wizytę u psychiatry? Bo mnie to wygląda na klasyczny szantaż i przerzucenie na ciebie odpowiedzialności. Jak tą sytuację ocenia twoja żona?
  • 0
@Tryt_on bardzo źle, ma to bardzo zły wpływ na nią... jednak to moja matka, pewnie powinienem przestać utrzymywać z nia kontakt, ale sumienie mi na to nie pozwala, chociaż i tak jestem traktowany jak syn marnotrawny bo stoję murem za żona a nie za matka...
@qwertypiotr: ty idź na jakąś psychoanalizę niezależnie od tego czy matka pójdzie

z tego co opisujesz, to masz #!$%@?ętą (przepraszam) matkę i jesteś wkręcony w jakiś chory system

tobie nie jest potrzebne to żeby zaprowadzić matkę do jakiegoś lekarza a potem triumfować nad nią że jednak ona ma #!$%@? we łbie

tobie jest potrzebne zdobycie umiejętności wyjścia z tego układu niezależnie co zrobi matka

a jeżeli masz w porządku żonę, to
@qwertypiotr: Miras nie ma terapii na bycie wredną osobą. Jak to sobie zresztą wyobrażasz, że dostanie jakieś tabsy i będzie do rany przyłóż matką?
Nie musisz też całkiem się odcinać, wystarczy nieco rozluźnić kontakty na początek. odwiedzaj rzadziej, dzwon rzadziej, jeśli musisz się spotkać to rób to na neutralnym gruncie. np zaproś ją do lokalu na obiad i obserwuj jak "przy ludziach" będzie się zachowywać. Będzie wredna czy zachowa pozory i