Wpis z mikrobloga

#wypadek #krakow

W całej tej sytuacji, gdzie główną przyczyną śmierci tych 4 chłopaków, było #!$%@? bezmyślne po mieście, a pieszy co najwyżej był czynnikiem dodatkowym, rozwalają mnie wpisy typu "(...) kiedyś jego matka zepchnęła mnie swoją R8 na drodze XYZ" albo "widać że rodzinka to patologia za kierownicą" i że syn ten debilizm drogowy przejął od matki.

O co mi chodzi? Nagle tyle mirkow z Krk i okolicznych powiatów było w sytuacji zagrożenia życia przez albo kobietę, albo jej syna, a jedyne kroki jakie podjęli, to to, że ktoś wrzucił na FB zdjęcie gelendy tej kobiety zaparkowanej w niedozwolonym miejscu, a syn, który zginął, dostał jakieś tam negatywne komentarze na stronie, gdzie ocenia się kierowców i identyfikując ich po tablicach rejestracyjnych pojazdu.

Mam dzieci i nie przeżyłbym chyba, gdybym znalazł się w sytuacji jak ta kobieta teraz. Chodzi mi o utratę dziecka.

Czy jej syn, czy jego kolega, bo są sprzeczne info kto prowadził ową megane, jest winny? Tak.

Czy na Wykopie jest dużo mirkow, którzy twierdzą, że byli w niebezpieczeństwie przez tą babkę lub jej syna, podczas jazdy? Tak.

Czy którąkolwiek z tych osób po tej niebezpiecznej sytuacji zgłosiła to na policję?

Skrajna opinia ale skoro tacy wszyscy bezpiecznie jeżdżący, którzy byli przez jedno z tej dwójki, postawieni byli w niebezpiecznej sytuacji zgłaszało to na policję?

Idąc logikom tych, którzy dają zadowolone lenny face, bo 4 chasty zostały wyrwane, to bierne mirki, zagrożone przez jedno z nich - macie krew na rękach. Pośrednio oczywiście. Gdybyście zgłaszali każda ich niebezpieczną akcję to może dzisiaj cała czwórka by dalej żyła.

Wiem, zaraz nadejdzie shitstorm i zostanę pojechany przez większość tu obecnych ale taka mam skrajną opinię na ten temat.
  • 44
Chodzi mi o utratę dziecka.


@jarezz: wykopki to cymbały które się cieszą z cudzej śmierci, tylko dlatego że ktoś był od nich bogatszy albo miał lepsze auto

ALE

To właśnie matka była w pełni świadoma jak po drogach #!$%@? jej syn i ona zaszczepiła mu pasję do motoryzacji. Wiedziała czym jeździ, jak jeździ, że się gania. Zresztą sama #!$%@?, może z wiekiem nieco mniej. To nie był przypadek, a efekt takiego
via Android
  • 0
@Atreyu co do wykopków zgoda. Obaj wiemy, że zawsze tego typu co w wątkach tego wypadku zawsze było dużo, jest dużo i będzie dużo.

Co do matki, która nie reagowała na to co #!$%@? syn, zwłaszcza, że pewnie finansowała pasję, która sama mu zaszczepiła - zgadzam się. Mimo tego, że typ miał 24 lata mogła go utemperowac chociażby kranik z kasą zakręcając.
Co do kasy, to tak, zgadzam się też z tobą,
@jarezz: No zgłosiliby to na policje i co dalej? Nic. W gorących są screeny z grupki fb w której sam Patryk się przyznaje, że miał "problemy z policją", bo ktoś nagrywał jego wybryki. Nauczyło go to czegoś? Miał jakieś dłuższe zakazy prowadzenia pojazdów? Chyba niezbyt. Jakoś mam ujemne współczucie i dla matki i dla ofiar tej sytuacja. Sami się prosili o tragedię wielokrotnymi zachowaniami tego typu. Lepiej żeby skończyło się tak,
via Android
  • 0
@OmgLolWtf nie, nie zgłaszam. Zdarzyło mi się kilkukrotnie ale nie wszystko. We wpisie chodzi mi o fakt, że nagle pojawiło się kilka lub kilkanaście osób, które wiedziały kto i w jakim czasie sprowadził na nich niebezpieczeństwo i nic z tym nie zrobili, a tutaj nagle trąbią ile razy chłopak albo jego matka sprowadzili swoją jazdą zagrożenie życia ww. osób i dodatkowo piszą tak, jakby cieszyła ich śmierć uczestników wypadku.
via Android
  • 0
@RobieZdrowaZupke no z podejście zgłosiłby i nic to nigdy nie poprawi się sytuacji w kraju. Nie tylko na drogach. Zakaz zakazem jeśli ktoś go ignoruje to jest nieskuteczny. Ile razy słyszy się, że ktoś spowodował po pijaku wypadek, a wcześniej miał już dwukrotnie orzeczony zakaz. Dla tego typu osób tylko odizolowanie (więzienie) może być skuteczne.

Co do medialności - po części muszę przyznać Tobie rację. 4 osoby zginęły w takich, a nie
via Android
  • 0
@Loginconajmniej4znaki o 96 czy 98 punktach karnych mówiła w jakimś wideo na YT. Nie oglądałem tego uważnie. Ktoś wspominał, że matka denata mówiła w tym nagraniu, że jej syn zamiast pojechać na tor to szaleje na mieście.

Wiem, to nie było zruganie go, nawet nie polajanka.

W wieku denata, ludzie robią różne głupoty. Jak pisałem, nie bronię chłopaka, który zginął sam i zabił 3 inne osoby. Jak już pisałem wyżej, uważam że
@jarezz: w jaki sposób kogokolwiek obraziłem? odniosłem się jedynie do publicznego chwalenia się regularnym łamaniem przepisów drogowych, nie muszę znać takiej osoby żeby z góry zakładać że nie jest to zbyt rozsądna i inteligentna osoba, napisałem jedynie "jak ma chociaż pół mózgu", może ma nawet cały, nie wiem, nie moja sprawa
tylko dlatego że ktoś był od nich bogatszy albo miał lepsze auto


@Atreyu: Ahh klasyka, jak zginął ktoś bogaty albo sławny to za jakąkolwiek krytykę jego zachowania leci "pewnie boli cię dupa / cieszysz się z nieszczęścia lepszych i bogatszych" xD Co z tego że pomijając "bogactwo" byli mentalnymi patusiarzami uważającymi się za bogów okolicy. Nikt nie płacze gdy Mati z wiochy pod Sosnowcem przerabia się na mielonkę swoim golfem 4,
wykopki to cymbały które się cieszą z cudzej śmierci, tylko dlatego że ktoś był od nich bogatszy albo miał lepsze auto


@Atreyu: Komentarze pojawiły się dużo wcześniej, jeszcze zanim okazało się, że to syn kogoś znanego
via Android
  • 0
@peszek_leszek daje i nie daje. Kiedy ukradli mi auto i podałem model, nr rej. auta drugiego, którym uciekali i nazwisko właściciela to nic nie zrobili bo stwierdzili, że owszem auto należało do Pana XYZ ale nie widziałem, czy on prowadził.

Czy przez to uważam, że zgłaszanie jest bezwartościowe? Nie. Gdyby ludzie zgłaszali, nie tylko drogowe niebezpieczne sytuacje, to nawet gdyby się policmajstrom nie chciało nic robić to jest prawdopodobieństwo, że udało się
@jarezz: gosciu ten gość po Krakowie #!$%@? non stop jak poyebany. Lubie z ziomkami spotkać się na kebsa pod jubilatem i często gosc tamtędy #!$%@? jak głupi. I co miałem zgłosić halo gosc #!$%@? 100kmh przez miasto ale jak nie masz homologowanego urządzenia do pomiaru to możesz i tak pento #!$%@?. Chwast sam się wyrwał i bardzo dobrze. Matka zamiast go #!$%@? publicznie za głupotę wolała swoje wysrywy wrzucać na insta.
via Android
  • 0
@Odki słuchaj możesz zgłaszać to nawet online bo jest mapa zagrożeń. Skoro działa to w mojej mieścinie mniej niż 15k ludzi w warm-maz to tym bardziej w Krakowie. Po zgłoszeniach na tej mapie policja musi wysłać więcej patroli. U mnie pomagało to z menelami kiedy mieszkałem w bloku.

Co do reszty twojej odpowiedzi to wpisujesz się w większość osób aktywnych w temacie. Wszyscy wiedzieli, nikt nic nie próbował nart robić, a teraz
@jarezz zgłosiłeś kiedyś cokolwiek na policję? Jaki był efekt? Ta organizacja jest najbardziej nieudolnym elementem naszego państwa. Ja zgłosiłem stłuczkę, to efekt był taki, że umorzyli postępowanie z powodu niewykrycia sprawcy. Po miesiącu sam znalazłem sprawcę i podałem prowadzącemu sprawę numery rejestracyjne, więc... Umorzono sprawę drugi raz. Powód? Samochód miał 3 właścicieli i policja nie umie dojść który był kierującym. Nie przesłuchano Janusza, nie poproszono bym go okazał czy coś. A jeszcze