Wpis z mikrobloga

#wypadek #krakow

W całej tej sytuacji, gdzie główną przyczyną śmierci tych 4 chłopaków, było #!$%@? bezmyślne po mieście, a pieszy co najwyżej był czynnikiem dodatkowym, rozwalają mnie wpisy typu "(...) kiedyś jego matka zepchnęła mnie swoją R8 na drodze XYZ" albo "widać że rodzinka to patologia za kierownicą" i że syn ten debilizm drogowy przejął od matki.

O co mi chodzi? Nagle tyle mirkow z Krk i okolicznych powiatów było w sytuacji zagrożenia życia przez albo kobietę, albo jej syna, a jedyne kroki jakie podjęli, to to, że ktoś wrzucił na FB zdjęcie gelendy tej kobiety zaparkowanej w niedozwolonym miejscu, a syn, który zginął, dostał jakieś tam negatywne komentarze na stronie, gdzie ocenia się kierowców i identyfikując ich po tablicach rejestracyjnych pojazdu.

Mam dzieci i nie przeżyłbym chyba, gdybym znalazł się w sytuacji jak ta kobieta teraz. Chodzi mi o utratę dziecka.

Czy jej syn, czy jego kolega, bo są sprzeczne info kto prowadził ową megane, jest winny? Tak.

Czy na Wykopie jest dużo mirkow, którzy twierdzą, że byli w niebezpieczeństwie przez tą babkę lub jej syna, podczas jazdy? Tak.

Czy którąkolwiek z tych osób po tej niebezpiecznej sytuacji zgłosiła to na policję?

Skrajna opinia ale skoro tacy wszyscy bezpiecznie jeżdżący, którzy byli przez jedno z tej dwójki, postawieni byli w niebezpiecznej sytuacji zgłaszało to na policję?

Idąc logikom tych, którzy dają zadowolone lenny face, bo 4 chasty zostały wyrwane, to bierne mirki, zagrożone przez jedno z nich - macie krew na rękach. Pośrednio oczywiście. Gdybyście zgłaszali każda ich niebezpieczną akcję to może dzisiaj cała czwórka by dalej żyła.

Wiem, zaraz nadejdzie shitstorm i zostanę pojechany przez większość tu obecnych ale taka mam skrajną opinię na ten temat.
  • 44
  • Odpowiedz
@Atreyu:

Jeśli ktoś jeździ trochę samochodem to takich #!$%@?ących i stwarzających zagrożenie zjebów widział w życiu mnóstwo. Oni po prostu są niemożebnie #!$%@?ący niezależnie od tego czy spowodują wypadek śmiertelny czy nie. A jeśli samemu umie się dobrze jeździć samochodem to takie zjeby #!$%@?ą w dwójnasób, bo dają ci do zrozumienia że są "lepsi" od ciebie - mogą sobie #!$%@?ć i stwarzać zagrożenie bo nie oszukujmy się - przeważnie taka
  • Odpowiedz
@Atreyu: najgorsze jest to, ze taka jazda po miescie 300-konna RS-ka to zwykly szpan i dostarczanie sobie adrenaliny.

Jeśli ktos serio chce polatac sobie autem, tor jest świetny i bardzo weryfikuje czy faktycznie potrafisz jezdzic. A ruszenie spod swiatel aby odjezdzac dziadkom w oplach 1.6 nie ma nic wspolnego z umiejetnosciami jazdy.
  • Odpowiedz