Wpis z mikrobloga

#root #android #magisk
Jak bumerang wraca problem z wykrywaniem roota, póki co płatności NFC działają, aplikacje bankowe też (Revolut also), gdyby nie to że najbardziej zabezpieczona aplikacja na świecie McD wykryła roota gdy chciałem użyć kuponu to pewnie nawet bym nie zauważył że jest jakiś problem. Universal SafetyNet fix 2.4.0 nie pomaga (mod 1.3 od Displax też), MagiskHide Props Config również. Ma ktoś jakieś tipy? Na xda niewiele znalazłem
adi997 - #root #android #magisk
Jak bumerang wraca problem z wykrywaniem roota, póki ...

źródło: temp_file7634262327032870561

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@D-Skittle-Coder Zostałem przy stabilnym Magisku 23.0, póki co wszystko na nim działało idealnie łącznie z Magisk Hide, bardzo chcę zostać przy starszej wersji, ewentualnie zmienię na Magisk Delta
  • Odpowiedz
@adi997 No to już nie wiem. Spróbuj ustawić to w Magisk Denylist (O ile jest taka opcja w 23.0):
Google Play Store (com.android.vending)
Google Play Services (com.google.android.gms)
Google Services Framework (com.google.android.gsf)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@D-Skittle-Coder 23.0 nie ma Denylist, jest stara metoda MagiskHide. Mimo że backup partycji w twrp mam zrobiony, nie chciałbym czegoś popsuć i wpaść w bootloopa przez zmianę wersji Magiska, na razie wstrzymam się z modyfikacjami do kolejnego patcha universal safetynet fix, dzięki
  • Odpowiedz
@adi997: u mnie STRONG nie przechodzi, magisk ukryty, mObywatel chyba też. Ogólnie to nie jest mój telefon, więc może jutro spróbuję co proponujesz.
  • Odpowiedz
@adi997: Od jakiegoś miesiąca z hakiem na Lineageosie (rootowany Mi Mix 2s: Android 13; ukryty Magisk 26.1 + zygisk, safetynet-fix-v2.4.0, aktywny system hosts, lista odmów - prawie wszystko od google) zrobiło się identycznie: "CTS profile match - niepowodzenie".
A pomimo, że CTS "failed", to działają i aplikacje bankowe i płatności NFC i mobywatel itp.

Ostatnio na liście odmów w Magisku z niewiadomych przyczyn (co jakiś czas) samo usuwa się zaznaczenie przy
  • Odpowiedz
  • 0
@as66: No to u mnie niestety ostatni PlayIntegrityFix nie pomaga :( W Play Intergrity API Checker przechodzi tylko BASIC INTERGRITY, reszta na czerwono. W YASNAC - CTS Profile match - Niepowodzenie, HARDWARE_BACKED. Ogólnie to samo co na Universal Safetynet Fix 2.4.0, mod 2.0 od Displaxa też nie bangla.

Mi Mix 2s, ostatni stable Xiaomi.eu, odblokowany bootloader, Magisk 26.1, ukryta apk Magiska, w Deny List dodałem Portfel Google, Sklep Google Play, Usługi
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Update: Wymieniłem xiaomi.eu na Pixel Experience Plus, dograny Magisk 26.1 + force denylist, Play Intergrity Fix 5.0 - wszystko w Yasnac jest na zielono, żadnych problemów z wykrywaniem roota, polecam ten styl życia. Wydaje mi się że problem z Cts profile i Hardware Backed leży w kernelu xiaomi.eu
  • Odpowiedz