Wpis z mikrobloga

Od lipca zakończyłem swoją przygodę w #mcdonalds jako pracownik i chciałem zrobić #ama na ten temat (ale nowa praca za granicą nie daje chwil wytchnienia XD) bo trochę mogę się wypowiedzieć na ten temat, itd. więc zadawajcie pytania, najlepiej potencjalni kandydaci do pracy, postaram się odpowiedzieć jak znam odpowiedź (no poza menedżerskimi sprawami i ewentualnie o pracę w wolnostojącym Maku, ja w galerii pracowałem).
O bonifikarty nie pytajcie, nie mam digitala a powodem wycofania fizycznych bonifikart jest po prostu uniknięcie ich fałszerstw. O ceny też, nie miałem wpływu na ich wysokość, o to tych głąbów z Nowogrodzkiej pytajcie.

#praca #pracbaza #pytaniedoeksperta
  • 12
@wiewiorka_na_kolankach: zależy od pracownika, ja dawałem dużo zwykle, że aż wręcz się wysypywały (o ile nie było trybu super oszczędności jak brakowało w mroźni kartonów z nimi, ale to bardzo rzadkie sytuacje). Ale nie lubiłem być frytkowym, często się #!$%@?łem na ich ilość w godzinach szczytu, albo na fryturę, aż dostałem do nich awersji XD
@Vadzior: najczęściej chyba 2forU albo wrapy klasyki, tak wnioskuję po pobycie na kasie.

Najmniej zdecydowanie Veggie Burger, rzadko dostawaliśmy go w zamówieniach.

Śmieszne akcje, śmieszne ciężko mi przypomnieć, bardziej denerwujące albo pochwalne akcje z klientami. Choć w sumie pamiętam jak jeden Sebix podczas odbioru zamówienia nie dostał makaronika (bo mamy McCaffe na niższym piętrze) i wytłumaczyłem mu, że należy zejść na dół. To on nie, on chce tutaj odebrać i #!$%@?,
@BKZGlamrap: Ok xD

Jeszcze dwa pytanka:
najdziwniejsze zamówienia i prośby klientów?
czy zjadłbyś w maku czy jednak masz już jakieś uprzedzenia (jakość, warunki higieniczne)
@Vadzior: hmm, zdarzały się zamówienia na 9 cheeseburgerów, albo 12 frytek w jednym, coś w tym stylu. Takie super dziwne, jak np. 39 cheesów i 24 frytki to bardziej wycieczki i przygotowanie Happy Mealów. Cheesburgera bez sera nie zamawiali przy mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli patrząc na aspekt zdrowotny to nie, ale to jak każdy fast food. Na razie co prawda rezygnuję z diety na czas
@Waszunia1234: daje się odpowiedni worek z proszkiem na tą kawę (albo po prostu kawę) i wsypuje się do specjalnego pojemnika do ekspresu i najbliższa kawa jaka będzie wtedy robiona jest bezkofeinowa.

Na drugie pytanie niestety nie mogę odpowiedzieć ( ͡° ʖ̯ ͡°). Być może to kwestia tego, że za mało na dostawach byłem albo nie byłem w "górze", to wtedy pewnie bym wiedział. Ale pewnie i tak
@BKZGlamrap: Ostatnie pytanie, które mnie nurtuje, dotyczy sytuacji, gdy wydałbyś zamówienie osobie, która nie zamawiała tego zamowienia, bez sprawdzenia numerka, a następnie pojawiłaby się osoba z właściwym numerkiem, która rzeczywiście zamawiała to jedzenie ?
@Waszunia1234: pytam się o paragon i z niego robimy poprawne zamówienie, ewentualnie kieruję do kierownika serwisu. Często się to zdarza niestety, ale dlatego ważne jest pilnowanie numerków. Albo paragonów przez pracowników, choć jest o to cholernie ciężko przy dużym ruchu.