Wpis z mikrobloga

przeżyjesz życie w atmosferze permanentnej recesji


@PfefferWerfer: nie wiem czy zauważyłeś, ale z powodu przeludnienia, który spowodował przeeksploatowanie naszego środowiska życia, czyli tzw. overshoot, już teraz weszliśmy w stan permanentnej recesji, która zakończy się upadkiem globalizmu i klęską głodu. Powoływanie dziecka na ten świat zamiast zapewnić mi godną starość (uroczy w swojej naiwności pomysł) zapewni jemu ciężką dorosłość a być może nawet dzieciństwo.
nie wiem czy zauważyłeś, ale z powodu przeludnienia, który spowodował przeeksploatowanie naszego środowiska życia, czyli tzw. overshoot


@P35YM1574: Nie ma żadnego przeludnienia. W najbardziej gęsto zaludnionych krajach nie ma problemu głodu, zanieczyszczenia środowiska ani problemów z dostępem do usług. Holandia z gęstością zaludnienia 424 osób/km^2 radzi sobie o wiele lepiej niż Brazylia z gęstością zaludnienia 25 osób/km^2.

już teraz weszliśmy w stan permanentnej recesji, która zakończy się upadkiem globalizmu i klęską
nie tworząc dzieci obciazasz społeczeństwo, przyszłe pokolenie swoim istnieniem w momencie kiedy przestaniesz być produktywny, zachorujesz, zestarzejesz się. Twoje skladki idą na twoich rodziców i dziadków,


@ciemnienie: Nie, formalnie moje składki idą na moją emeryturę, a że w praktyce jest inaczej, to wynika jedynie z faktu, że moi rodzice sprzeniewierzyli dywidendę demograficzną własnych dziadów na bieżące potrzeby. Nic mi do tego, nie decydowałem o tym, i nic nie jestem nikomu winien,
@TheSilentEnigma: to co ty chcesz a jak jest faktycznie, to są dwie rozne sprawy. Chciejstwo nie ma wartości.

No i widzisz, zaczynasz być typowym antynatalem bo nikt ciebie o nic nie pytał i wtykasz nochal tam gdzie nie powinieneś. To ci powiem - gówno mnie obchodzi co ty sobie myślisz xd
to co ty chcesz a jak jest faktycznie, to są dwie rozne sprawy. Chciejstwo nie ma wartości.


@ciemnienie: Oj, żeby kiedyś obecni emeryci przypadkiem się z ręką w nocniku nie obudzili, że żyją za zrabowane własnym dzieciom pieniądze i jedyne co ich chroni to kruchy konsensus demokratyczny. Siła nie jest bowiem po ich stronie.

Antynatalem bo nikt ciebie o nic nie pytał i wtykasz nochal tam gdzie nie powinieneś. To ci
Nie ma żadnego przeludnienia.


@PfefferWerfer: Jest i to znaczące. Skutki przeludnienia są widoczne na każdym kroku.

W najbardziej gęsto zaludnionych krajach nie ma problemu głodu, zanieczyszczenia środowiska ani problemów z dostępem do usług.


Problemu głodu nie ma dlatego, że napędzamy produkcję i transport żywności paliwami kopalnymi. Bez nich nie byłoby nawozów sztucznych, których zastosowanie degraduje gleby. Mamy drastyczny spadek bioróżnorodności, wręcz weszliśmy w szóste masowe wymieranie gatunków. Większość kręgowców na Ziemi
@TheSilentEnigma: no i oczywiście przytoczenie patologii xd Super przykład ale zwracasz sie do tworcy zdrowej rodziny, świadomego wagi wychowania i potrzeb dziecka, więc mnie nie obrażaj. Idź z patusami gadać.

Nie mam w dupie zdania mojego dziecka. Jest ono dla mnie najważniejsze i za nie odpowiadam, także za to żeby było przystosowane i przygotowane do życia, głównie psychicznie. To sa sprawy pomiędzy nami, ty tresuje swoich starych.

Po prostu szansę na
@PfefferWerfer

Wtedy reszta społeczeństwa która jest zainteresowana kontynuacją cywilizacji będzie sobie kontynuowała istnienie jak sprawna maszyna


Taka "eugenika" niewiele pomoże, ponieważ wśród "następnych pokoleń" nadal będą jednostki które dojdą do jednych poprawnych wniosków.
"Maszyną" pracującą po co?
Już wspominałem, że "społeczeństwo" to tylko abstrakcyjne pojęcie.

Każdy wirus/bakteria/zwierzę/organizm ma jeden cel - rozmnożyć się i zdominować swoje środowisko


Serio myślisz, że wirus, który jest tylko wręcz martwym fragmentem kodu genetycznego w otoczce (nie
@PfefferWerfer

Każdy wirus/bakteria/zwierzę/organizm ma jeden cel - rozmnożyć się i zdominować swoje środowisko


Wirus to dobry przykład pokazujący bezcelowość i automatyczność zjawiska życia pchanego przez bezmózgie siły fizyczne. Wirus jako martwy fragment kodu genetycznego musi być wciągnięty przez komórkę, której "maszyneria" zreplikuje wirusa (sam fakt wciągnięcia czegoś co w ostateczności tą komórkę, oraz ewentualnie cały organizm złożony z tych komórek zniszczy wskazuje na bezmózgość procesów). Wszystko dzieje się automatycznie na podstawie działania
popełniają samobójstwa? Po co żyć dalej skoro nie warto wcale a rachunek jest ujemny?


@fff112: Ponieważ człowiek jest wyposażony w mechanizmy przetrwania, które go utrzymują przy życiu, mimo że ma świadomość bezcelowości i bezsensowności tego bycia. Organizm który nie powstał, nie ma tych mechanizmów, więc go nie boli że nie żyje.
Człowiek został wyposażony w bieżnie po której biegnie, dookoła bieżni jest wielka przepaść i wie, ze jak przestanie biec, to
@PfefferWerfer:

Wyobraź sobie scenariusz w którym wszyscy przestajemy mieć dzieci od jutra. Jest to bomba z ok. 20-letnim zapłonem


Odpalaniem bomb z ileśtam-letnim zapłonem jest jedynie tworzenie istot czujących. Odpalanie kolejnych nie sprawi, że te, które zostały już odpalone, nie wybuchną z #!$%@?ącą siłą. Otóż wybuchną, czego na pewno sam dotkliwie doświadczysz na własnej skórze. Jako inteligentna istota powinieneś pragnąć jedynie tego, aby twojego potomstwa nie spotkało to samo. Z tego